NBA: Double-double Gortata, porażka Wizards

10 punktów i 12 zbiórek wywalczył Marcin Gortat w sobotnim meczu przeciwko Detroit Pistons. Drużyna naszego rodaka przegrała jednak z Tłokami 98:104.

Jacek Konsek

Marcin Gortat przebywał na parkiecie 35 minut, w czasie których wykorzystał cztery z sześciu prób z gry oraz nie pomylił się w żadnym z dwóch rzutów wolnych. 10 punktów i 12 zbiórek pozwoliło łodzianinowi skompletować 13. double-double w obecnym sezonie.

Czarodzieje zaprzepaścili szansę osiągnięcia pozytywnego bilansu po raz pierwszy od czterech lat. Choć prowadzili z Detroit Pistons różnicą nawet 10 oczek, to w drugiej połowie oddali inicjatywę przyjezdnym. Mimo, że w końcówce było jeszcze remisowo po 88, to ostatnie zdanie należało do koszykarze ze stanu Michigan.

22 punkty dla gości wywalczył Josh Smith a dwa mniej dołożył Rodney Stuckey. Wśród pokonanych brylował John Wall, autor 34 punktów.

- Stuckey i Smith dali nam się we znaki w drugiej połowie. Szczególnie ciężko grało nam się przeciwko Smithowi - powiedział Randy Wittman, trener Wizards.

Wizards z bilansem 19-20 zajmują 5. miejsce w Konferencji Wschodniej. W poniedziałek na własnym parkiecie zmierzą się z Philadelphią 76ers.

Washington Wizards - Detroit Pistons 98:104 (29:22, 25:24, 22:33, 22:25)
(Wall 34, Webster 15, Nene 14 - Smith 22, Stuckey 20, Jennings 14)

21-1 to bilans Indiany Pacers przed własną publicznością. Najlepsza obecnie drużyna w NBA w prestiżowym spotkaniu pokonała Los Angeles Clippers 106:92. Bohaterem gospodarzy okazał się Paul George, który wywalczył 36 punktów, popisując się w końcówce meczu efektownym wsadem.

- Nie graliśmy dobrze. Ich mocno defensywa dała nam się we znaki, a my mieliśmy przez to problemy z egzekucją w ofensywie - powiedział Doc Rivers, trener Clippers.

Pacers znów zwyciężyli dzięki swojej świetnej pracy w defensywie. Gospodarze wygrali walkę na zbiórkach i punktach zdobytych w strefie trzech sekund, a na dodatek pozwolili Clippers trafiać na słabej skuteczności 39,8 proc. Goście zdobyli tylko sześć punktów szybkim atakiem.

Blisko swojego czwartego triple-double w sezonie był Lance Stephenson, który zanotował 22 punkty, 12 zbiórek i siedem asyst. Wśród pokonanych 22 oczka zapisał na swoim koncie Jamal Crawford.

Piąty mecz z rzędu wygrali Portland Tral Blazers, którzy na wyjeździe pewnie ograli Dallas Mavericks 127:111. Goście w pewnym momencie mieli nawet 38 punktów przewagi! Dzięki tej wygranej PTB zrównali się bilansem z San Antonio Spurs.

- Jestem dumny ze stylu w jakim moi gracze odnieśli zwycięstwo, szczególnie po piątkowej wygranej nad San Antonio Spurs - cieszył się Terry Stotts, szkoleniowiec ekipy ze stanu Oregon.

30 punktów i 12 zbiórek wywalczył LaMarcus Aldridge, lider Blazers. Robin Lopez do 16 punktów dołożył 12 zbiórek, z kolei Damian Lillard miał 14 oczek i 10 asyst.

Goście, którzy dysponują najlepszą ofensywą w NBA, po raz 14. w obecnym sezonie osiągnęli 30 punktów w premierowej kwarcie i mieli 100 punktów po trzech kwartach po raz czwarty.

Po raz 15. z rzędu Miami Heat pokonali Charlotte Bobcats. Mistrzowie NBA nie mieli jednak łatwego zadania - Rysie pokonali dopiero po dogrywce. 34 punkty, osiem zbiórek i sześć asyst wywalczył LeBron James.

Gospodarze przegrali a na dodatek stracili Kembę Walkera, który skręcił staw skokowy i najprawdopodobniej będzie pauzował kilka tygodni.