Koniec fatalnej passy PGE Turowa w lidze VTB

PGE Turów Zgorzelec po pięciu porażkach z rzędu w końcu zaznał smak zwycięstwa w lidze VTB. Wicemistrzowie Polski pokonali CEZ Nymburk 103:94.

Jacek Konsek

Ostatnie zwycięstwo w lidze VTB wicemistrzowie Polski odnieśli 18 listopada ubiegłego roku. Aż dwa miesiące koszykarze PGE Turowa kazali czekać swoim fanom na kolejny triumf w tych rozgrywkach. W niedzielny wieczór w mocno ofensywnym spotkaniu pokonali CEZ Nymburk 103:94.

Podopieczni Miodrag Rajković zdobyli aż 103 punkty i zanotowali 61 proc. skuteczność w rzutach z gry. Od początku obie drużyny stawiały niemalże tylko na atak, co przekładało się na wynik. W ekipie z Nymburka niesamowicie spisywał się w pierwszych kilkunastu minutach Chester Simmons, który na początku drugiej kwarty miał już 20 punktów! To głównie dzięki niemu czeski zespół dotrzymywał kroku polskiej ekipie.

PGE Turów w pierwszej połowie miał pięć punktów przewagi, lecz szybko oddał prowadzenie. Goście prowadzili nawet 41:33, lecz świetna końcówka drugiej kwarty ostatecznie pozwoliła miejscowym prowadzić 53:51.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia odsłona, wygrana przez zgorzelczan 24:17. Gospodarze osiągnęli wówczas nawet 12 punktów przewagi. Kapitalnie spisywał się Łukasz Wiśniewski, który 15 ze swoich 24 punktów zdobył po przerwie. Niewiele gorszy był Damian Kulig, autor ważnych trafień w kluczowych momentach. Reprezentant Polski dołożył do dorobku PGE Turowa 20 oczek.

W ostatniej kwarcie goście rzucili się do odrabiania strat. Dwie trójki trafił Radoslav Rancik, a kiedy do tego dołożył akcję 2+1, zrobiło się tylko 88:86 dla PGE Turowa. Wicemistrzowie Polski nie oddali jednak zwycięstwa, bowiem w ostatnich minutach skuteczny był Tony Taylor, który zapisał na swoim koncie 19 punktów.

Turów z bilansem 3-8 zajmuje 9. miejsce w grupie A. W 12. serii gier zgorzelczanie zagrają na wyjeździe z ukraińskim BK Donieck.

PGE Turów Zgorzelec - CEZ Basketball Nymburk 103:94 (25:27, 28:24, 24:17, 26:26)

Turów: Wiśniewski 24, Kulig 20, T. Taylor 19, Prince 17, Dylewicz 15, Karolak 4, Stelmach 2, Zigeranovic 2, M. Taylor 0, Muskała 0.

Nymburk: Simmons 28, Rancik 17, Page 14, Mahalbasic 12, Welsch 9, Benda 8, Ilievski 6, Massamba 0, Hruban 0, Palyza 0.