NBA: Kryzys Pacers? Trzecia porażka z rzędu Indiany

Indiana Pacers po raz pierwszy w obecnym sezonie przegrała trzy mecze z rzędu. W piątek najlepsza ekipa w NBA poległa w Houston aż 86:112.

Jacek Konsek

Rakiety nie dały szans jedynej ekipie w NBA, która ma już zapewniony udział w play off. James Harden i spółka rozstrzygnęli spotkanie w trzeciej kwarcie, kiedy to z trzypunktowe prowadzenia zrobiło się aż 29 oczek przewagi! Gospodarze wygrali tę część 38:16, a leworęczny brodacz zdobył wówczas 16 ze swoich 28 punktów.

Dwight Howard dorzucił 15 punktów i siedem zbiórek, wygrywając pojedynek z liderem gości Roy'em Hibbertem. Howard i Harden całą czwartą kwartę oglądali już tylko z perspektywy ławki rezerwowych.

15 punktów i 10 zbiórek wywalczył David West, najlepszy wśród przegranych. Pacers, znani ze świetnej defensywy, tym razem mieli problem z szybkimi kontrami Rockets i serią skutecznych trójek. Mimo porażki, podopieczni Franka Vogela nadal są liderami całej NBA, z identycznym bilansem jak Oklahoma City Thunder (46-16).

Świetną formę utrzymują koszykarze Memphis Grizzlies. Niedźwiadki mają bilans 22-9 od 1 stycznia, a w piątek niespodziewanie pokonali na wyjeździe Chicago Bulls. Bohaterem gości okazał się Marc Gasol, który skompletował double-double (18 pkt i 10 zb), a w końcówce trafiał najważniejsze rzuty.

- Kluczem była nasza solidna defensywa. Pozwoliliśmy rywalom na 39 punktów w pierwszej połowie i 38 w drugiej. Trzymaliśmy ich z dala od tablicy, bo wiedzieliśmy, że dobrze zbierają na atakowanej desce - analizował Dave Joerger, trener Grizzlies.

15 punktów, osiem asyst i sześć zbiórek miał będący ostatnio w wybornej dyspozycji Joakim Noah, środkowy Chicago Bulls.

Dallas Mavericks byli blisko fatalnego występu. Prowadzili z Portland Trail Blazers aż 40:10, lecz w trakcie spotkania roztrwonili całe 30-punktowe prowadzenie! Gości prowadzili nawet w końcówce, lecz Teksańczycy zakończyli mecz serią 11:0 i odnieśli cenne zwycięstwo.

- Byliśmy tu i cały czas walczyliśmy. Oni są bardzo dobrym zespołem, nie spodziewaliśmy się, że będą grać tak szybko. Na szczęście walczyliśmy i udało się zwyciężyć - powiedział Dirk Nowitzki, autor 22 punktów dla Mavs.

Niemiec był najlepszym zawodnikiem gospodarzy, lecz najważniejsze punkty w samej końcówce zdobył Devin Harris. Blazers nie pomogło 30 punktów i 17 zbiórek w wykonaniu LaMarcusa Aldridge'a.