Pewne zwycięstwo Ostrovii z Filarem (relacja)

Drużyna Ostrovii Ostrów Wielkopolski pokonała Filar Sosnowiec 85:46 w pojedynku trzeciej kolejki w I lidze koszykarek w grupie B.

Dawid Bilski

W 6 minucie środowego meczu na tablicy widniał rezultat 11:11, ale od tego momentu inicjatywę przejęły gospodynie. Zespół ze Sosnowca popełnił 4 straty z rzędu. Wyprowadzane szybkie kontrataki kończyły się powodzeniem Ostrovii, która prowadziła już 120 sekund później 21:11.

W drugiej kwarcie za sprawą Doroty Gacek, Marty Gołąbek i Magdaleny Kuliś przyjezdne odrobiły straty i w 17 minucie wyszły na prowadzenie (25:27). Tylko na chwilę, bo koszykarki Ostrovii po krótkim przestoju ponownie dobrze grały w w szybkim ataku. Miejscowe do przerwy miały 9 przechwytów, przy zerowym dorobku swoich rywalek w tym elemencie gry.

Najwyraźniej sosnowiczanki w przerwie nie posłuchały uwag swojego trenera, fatalnie rozpoczynając trzecią odsłonę meczu. Rozpoczął ją przechwyt i wykończenie akcji przez Karolinę Kaczmarek. Kilkadziesiąt sekund później ta sama koszykarka celnie przymierzyła zza linii 6,25 m, a gdy jej młodsze koleżanki dorzuciły kolejne 4 "oczka" było już 49:31 w 23 minucie gry. Serię trafień gospodyń i pierwsze punkty dla Filaru w tej kwarcie zdobyła Agnieszka Nocoń w 26 minucie. Ostrowianki im bliżej było zakończenia spotkania powiększały swoją przewagę. Ofiarnie w obronie grała 17-letnia Martyna Cebulska, która kilkukrotnie zatrzymała ataki przeciwniczek, powstrzymując między innymi najstarszą na parkiecie Dorotę Gacek (39 lat).

Zespół ze Sosnowca w całym meczu popełnił aż 19 strat, stąd nie powinno dziwić pewne zwycięstwo Ostrovii 85:46. Przy rozstrzygniętych losach spotkania trenerzy obu drużyn dali okazję zaprezentowania się wszystkim swoim zawodniczkom zgłoszonym do spotkania.

Ostrovia Ostrów - Filar Sosnowiec 85:46 (23:15, 17:16, 17:7, 28:8)

Ostrovia: Karolina Kaczmarek 16, Agnieszka Misiek 15, Edyta Mielczarek 12, Milena Krzyżaniak 10, Martyna Cebulska 9, Katarzyna Skrzypczak 8, Małgorzata Czaska 8, Marta Hołysz 5, Magdalena Parysek 2, Kamila Klimczak 0, Anna Kolenda 0, Marta Wiertelak 0.

Filar: Magdalena Kuliś 11, Agata Jagiełka 10, Dorota Gacek 8, Marta Gołąbek 5, Agnieszka Dolińska 4, Marzena Bagazja 2, Katarzyna Ślęzak 2, Agnieszka Nocoń 2, Patrycja Markiewicz 2, Adrianna Janik 0.