Stabill Jezioro pewnie pokonało Kotwicę

Goście z Tarnobrzega wykorzystali swoje przewagi i odnieśli drugie zwycięstwo w "szóstkach". Stabill Jezioro pokonało Kotwicę 90:78.

Bartosz Półrolniczak

Obie drużyny prezentują się w "szóstkach" fatalnie. Dość powiedzieć, że gospodarze przegrali przed starciem z Jeziorowcami wszystkie mecze, a tarnobrzeżanie wygrali zaledwie raz. Kotwica Kołobrzeg po raz kolejny zagrała mocno osłabiona, bo musiała sobie radzić bez dwóch kluczowych graczy:Terrella Parksa i Matthew Rosinskiego. W zespole gości zabrakło Reggie'ego Hamiltona.

Stabill Jezioro Tarnobrzeg od początku objęło prowadzenie. Wyróżniał się zawodzący w tym sezonie Nicchaeus Doaks. Goście dość łatwo zdobywali punkty i czterech minutach prowadzili 15:6. Kotwica głównie za sprawą Rafała Bigusa odrobiła część strat i po premierowej odsłonie przegrywała 17:22.

Gracze Dariusza Szczubiała świetnie otworzyli drugą kwartę i po akcji Andrew Fitzgeralda prowadzili już 34:21. Zespół prowadzony przez Tomasza Mrożka nie zamierzał się jednak poddawać. W pewnym momencie Czarodzieje z Wydm doszli tarnobrzeżan na sześć oczek. Po pierwszej połowie goście prowadzili 47:38, ale wciąż nie mogli być pewni swego.
Stabill Jezioro przełamało złą passę i wreszcie wygrało Stabill Jezioro przełamało złą passę i wreszcie wygrało
Trzecia odsłona była była bardzo wyrównana. Do świetnie dysponowanego Bigusa dołączył Grzegorz Arabas, który w tym fragmencie przejął na siebie ciężar zdobywania punktów. W szeregach Jeziorowców dobrze prezentował się Jakub Patoka. Gospodarze mimo wąskiej rotacji nie odpuszczali i po 30 minutach wciąż byli w grze. Ostatnia kwarta nie nie zmieniła. Jeziorowcy kontrolowali przebieg spotkania i pewnie utrzymywali wypracowaną w pierwszej połowie przewagę. Ostatecznie Stabill Jezioro pokonało Kotwicę 90:78.

Świetnie w szeregach gości spisał się duet Doaks-Fitzgerald, który dla swojej drużyny zdobył 48 punktów i zebrał aż 25 piłek. Wśród pokonanych kolejny dobry mecz rozegrał Rafał Bigus - 24 punkty i 11 zbiórek.

Kotwica sezon zakończy wyjazdowym starciem z Polpharmą. Jeziorowcy w ostatniej kolejce zmierzą się natomiast na własnym parkiecie z Asseco.

Kotwica Kołobrzeg-Stabill Jezioro Tarnobrzeg 78:90(17:22,21:25,22:21,18:22)

Kotwica: Bigus 24, Arabas 16, Gospodarek 10, Złoty 9, Piechowicz 8, Montgomery 7, Ciechociński 3, Lasota 0.

Stabill Jezioro: Doaks 25, Fitzgerald 23, Allen 17, Patoka 11, Nowakowski 10, Goffney 2, Łukasiak 2, Krajniewski 0.