U-20: Czwarte miejsce we włoskim turnieju

Reprezentanci Polski bez zwycięstwa wyjadą z międzynarodowego turnieju odbywającego się we Włoszech. W sobotnim meczu kontrolnym przegrali z Rosją.

Patryk Neumann
Wcześniej Biało-czerwoni ulegli gospodarzom oraz Grekom. Sobotni pojedynek był najbardziej wyrównany, lecz z kwarty na kwartę Rosjanie odrabiali straty, by w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Obie drużyny spotkają się ponownie w fazie grupowej mistrzostw Europy Dywizji A, które odbędą się w lipcu na Krecie.

Trzecie zwycięstwo w turnieju odnieśli natomiast Grecy, którzy pokonali w sobotni wieczór Włochów 75:72 i z kompletem punktów wygrali "69° Trofeo Lido delle Rose". Drugą lokatę zajęła reprezentacja Rosji, a na najniższym stopniu podium uplasowali się gospodarze.

Polska - Rosja 68:71 (24:15, 15:21, 20:21, 9:14)

Polska: Szymkiewicz 22, Grzeliński 10, Borowski 8, Radwański 7, Patoka 6, Zegzuła 6, Garbacz 3, Schenk 2, Struski 2, Witliński 2, Czerlonko 0.

Rosja: Kulagin 13, Martynov 13 , Krechetov 12, Gankevich 9, Ilnitskiy 7, Babushkin 6, Tkachenko 6, Pylaev 3, Pershin 2, Annaev 0, Kanygin 0, Kashin 0.