DeShawn Painter nowym środkowym Trefla Sopot

Nowym zawodnikiem Trefla został DeShawn Painter. Amerykanin będzie występować w sopockim zespole na pozycji środkowego.

Karol Wasiek
Karol Wasiek

Działacze Trefla Sopot zakontraktowali drugiego zawodnika zagranicznego na nadchodzące rozgrywki (pierwszym ruchem było przedłużenie kontraktu z Sarunasem Vasiliauskasem). W piątek do zespołu dołączył DeShawn Painter - amerykański gracz, który jest nominalnym środkowym, ale może także występować na pozycji silnego skrzydłowego.

Painter ma 24 lata i mierzy 205 cm. Przez trzy lata występował w uczelni North Carolina State, ale na ostatni rok studiów z powodów rodzinnych przeniósł się na Uniwersytet Old Dominion. Przeciętnie notował 13 punktów i 8,4 zbiórek w ciągu 29 minut spędzanych na parkiecie.

W Europie karierę rozpoczął w ekipie Spišká Nová Ves, gdzie po pięciu spotkaniach mógł pochwalić się imponującymi statystykami - 23,4 punktu i 9,4 zbiórki na mecz. Zawodnikiem zainteresowali się działacze austriackiego WBC Raiffeisen Wels. Kontrakt gracza umożliwiał mu zmianę pracodawcy w trakcie sezonu. W barwach nowej drużyny na parkiecie spędzał średnio 16 minut, zdobywając w każdym meczu 7,1 punktu i 4,8 zbiórki.

- Mój pierwszy sezon w Europie nie do końca był udany, na co złożyło się wiele
czynników. Nie pokazałem wszystkich swoich umiejętności, potrzebuję jednak
miejsca, gdzie trener mi zaufa i da mi odpowiednią rolę w zespole - mówi zawodnik.

Czy DeShawn Painter będzie wzmocnieniem Trefla Sopot?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×