Bryon Allen i Derek Billing zamykają skład Wikany Start Lublin

Bryon Allen i Derek Billing będą w przyszłym sezonie grać w Wikanie Sart Lublin. Tym samym działacze klubu zakończyli budowę składu na najbliższe rozgrywki w Tauron Basket Lidze.

Karol Wasiek
Karol Wasiek

Bryon Allen ma 22 lata i występuje na pozycji rozgrywającego. Przez cztery ostatnie lata występował w rozgrywkach NCAA, gdzie dla ekipy George Mason Patriots. W minionym sezonie spędzał na parkiecie prawie 34 minuty. W tym czasie zdobywał średnio 15 punktów. Zawodnik w ostatnim czasie przebywał na treningach Utah Jazz, ale ostatecznie nie znalazł miejsce w ekipie.

Drugim wzmocnieniem drużyny z Lublina jest Derek Billing, który również ma za sobą czteroletni pobyt w NCAA (Lake Superior State - II dywizja). Zawodnik mierzy 188 cm i najlepiej czuje się na pozycji rzucającego obrońcy, aczkolwiek może występować także jako rozgrywający.

W minionych rozgrywkach zdobywał ponad 20 punktów na mecz. W ekipie Wikany Start Lublin ma być jedną z wiodących postaci.

Działacze klubu zakończyli budowę składu na przyszłe rozgrywki. W zespole jest 16 zakontraktowanych zawodników. Nowymi postaciami są: Piotr Śmigielski, Bartosz Diduszko, Łukasz Diduszko, Bartosz Ciechociński oraz wspomniani wcześniej Allen i Billing.

Czy Wikana Start Lublin awansuje do play-offów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×