Polscy koszykarze za granicą

Chimki Moskwa z Maciejem Lampe nie zwalnia tempa. Wicemistrz Rosji wygrał szósty mecz z rzędu w bieżącym sezonie, pokonując tym razem lokalnego rywala Triumph Lyubersty. Nasz rodak spędził na parkiecie 22 minuty i zanotował 22 punkty! W lidze hiszpańskiej nieco słabszy mecz rozegrał Michał Ignerski a jego Cajasol nie miało nic do powiedzenia w starciu z TAU Ceramicą Vitoria. Warto natomiast zauważyć kolejne double-double w wykonaniu Zbigniewa Białka, występującego w lidze węgierskiej.

Jacek Konsek

ROSJA

Maciej Lampe (Chimki Moskwa) - 22 minuty, 22 punkty, 2 zbiórki i 2 asysty w wygranym meczu z Triumph Lyubertsy Moskwa. Jego drużyna z kompletem zwycięstw przewodzi rosyjskiej Superlidze.

Szymon Szewczyk (Lokomotiw Rostów) - 21 minut, 13 punktów i 3 zbiórki w przegranym meczu z Dynamem Moskwa. Mimo porażki zespół Polaka plasuje się na wysokim 4. miejscu.

HISZPANIA

Michał Ignerski (Cajasol Sewilla) - 25 minut, 10 punktów, 4 zbiórki, asysta i przechwyt w przegranym spotkaniu z TAU Ceramica Vitoria. W 7. meczach tego sezonu Ignerski notuje średnio 12,6 punktu i 5,4 zbiórki. Drużyna Polaka zajmuje 16. miejsce.

Michał Chyliński (Clinicas Rincon, 2 liga) - 32 minuty, 11 punktów i przechwyt w przegranym meczu z CB Villa De Los Barrios. W 9. spotkaniach tego sezonu Chyliński zdobywa średnio 11,3 punktu i 1,9 zbiórki. Drużyna Polaka zajmuje 6. miejsce.

WŁOCHY

Tomasz Kęsicki (Basket Crabs Rimini, 2 liga) - 19 minut, 4 punky i 2 zbiórki w wygranym meczu z Aget Imola. W 7. spotkaniach tego sezonu Kęsicki notuje średnio 7,7 punktu i 5,6 zbiórki. Drużyna Polaka zajmuje 14. miejsce.

CZECHY

Robert Tomaszek (CEZ Nymburk) - 6 minut, 2 punkty, 2 przechwyty i asysta w wygranym meczu z BK Kondori Liberec. Drużyna Tomaszka z kompletem 11. zwycięstw prowadzi w rozgrywkach.

Kordian Korytek (NH Ostrava) - jego drużyna w weekend nie grała.

UKRAINA

Michał Hlebowicki (BC Mykolaiv) - 23 minuty, 4 punkty, 7 zbiórek, blok, asysta i przechwyt w wygranym meczu z Pulsarem Równe. Drużyna Polaka plasuje się na 5. miejscu.

WĘGRY

Zbigniew Białek (Lami-Ved Kormend) - 35 minut, 11 punktów, 10 zbiórek, 2 asysty i blok w przegranym meczu z Albacomp. W dotychczasowych spotkaniach Białek zdobywa przeciętnie 14,4 punktu, 9,4 zbiórki i 2 asysty. Zespół Polaka legitymuje się bilansem 2-3 i zajmuje 9. miejsce.