Hiszpania: 10 punktów Kelatiego

Ekipa Thomasa Kelatiego - UCAM CB Murcia spisuje się bardzo dobrze na początku rozgrywek ligi hiszpańskiej. Reprezentant Polski w sobotę zdobył 10 punktów.

Karol Wasiek

W pierwszej kolejce ligi ACB UCAM CB Murcia w składzie z Thomasem Kelatim dosyć niespodziewanie ograła Valencię Basket 85:76. Rzucający na boisku przebywał aż przez 32 minuty. W tym czasie oddał jednak zaledwie cztery rzuty z gry. Łącznie zdobył cztery punkty w meczu.

Reprezentant Polski znacznie lepiej spisał się w sobotę w wyjazdowym spotkaniu przeciwko Baloncesto Fuenlabrada. W ciągu 28 minut spędzonych na parkiecie - zdobył 10 punktów (3/6 z gry, 3/3 z linii rzutów wolnych). Kelati był drugim najlepszym strzelcem w zespole.

Jego ekipa wygrała 71:66. To zwycięstwo dało drużynie UCAM CB Murcii trzecie miejsce w tabeli.