Hiszpania: Bardzo dobry Waczyński, porażka Kelatiego

Adam Waczyński udowadnia, że transfer do Hiszpanii nie był przypadkiem. W niedzielnym spotkaniu był jednym z liderów zespołu. Maciej Lampe też cieszył się z wygranej, porażki doznał zespół Kelatiego

Karol Wasiek

W niedzielne południe Río Natura Monbús Obradoiro na własnym boisku mierzyło się z Gipuzkoa Basket. Gospodarze dość łatwo rozprawili się z przeciwnikiem, a jednym z wiodących zawodników był reprezentant Polski - Adam Waczyński. Były gracz Trefla Sopot w ciągu 18 minut na parkiecie zdobył 11 punktów (3/6 za dwa, 1/3 za trzy, 2/4 za jeden). Skuteczniejszy od Waczyńskiego okazał się Maximilian Kleber - zdobywca 15 oczek.

Na plus niedzielny wieczór zaliczy także Maciej Lampe, którego FC Barcelona wygrała Kalise Gran Canaria 80:61. Polak w ciągu ośmiu minut na parkiecie zdobył sześć oczek.

Pierwszą porażkę w sezonie zanotowała ekipa Thomasa Kelatiego - UCAM CB Murcia. Lepsze okazało się Bilbao Basket, które zwyciężyło 82:74. Były gracz PGE Turowa Zgorzelec zdobył sześć punktów.