Śląsk bezlitosny dla Jeziora. Wrocławianie nadal bez porażki

Cienia szansy na korzystny wynik nie dali koszykarze Śląska ekipie Jeziora Tarnobrzeg. Tym samym wrocławianie utrzymali status niepokonanych w lidze.

Łukasz Żaguń

Gospodarze od samego początku spotkania ruszyli do ataku i w zasadzie już po pierwszej kwarcie udowodnili, że zwycięzca tego dnia może być tylko jeden. Po 10 minutach prowadzili 31:16, dzięki czemu w kolejnych fragmentach mogli swobodnie kontrolować to, co dzieje się na parkiecie.

Wrocławianie przeważali nad rywalem w zasadzie w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Można nawet rzec, że było to kolejne spotkanie w naszej TBL bez historii. Goście zdołali sobie bowiem nieco "poszaleć" tylko w ostatnim fragmencie meczu, kiedy to losy spotkania były przesądzone, a w szeregach Śląska na parkiecie pojawili się zmiennicy.
O przebiegu tego pojedynku wiele pisać nie trzeba. Śląsk w zasadzie od pierwszej do ostatniej minuty miał go bowiem pod całkowitą kontrolą. Grał mądrze i zespołowo, o czym dobitnie świadczyć może fakt, że każdy z dwunastu zawodników, którzy pojawili się tego dnia na parkiecie, zdobył przynajmniej 2 punkty.

Goście mieli natomiast ograniczoną ławkę. Trener Emil Rajković miał bowiem do dyspozycji zaledwie dziesięciu graczy. Choć ci, którzy tego dnia wybiegli na parkiet, walczyli jak mogli, to jednak nie byli w stanie w żaden sposób zatrzymać rozpędzonej, śląskiej maszyny.

W zespole gospodarzy trudno o indywidualne wyróżnienia, bo cały zespół zagrał naprawdę dobrze. Piłki znakomicie rozdzielał do swoich partnerów Robert Skibniewski. W ataku skuteczni byli Aleksander Mladenović, Jakub Dłoniak, Lawrence Kinnard, Roderick Trice, czy też wspomniany "Skiba".

Po stronie gości natomiast wyróżnili się Craig Williams i Kacper Młynarski, ale nie uchroniło to Jeziora od kolejnej bolesnej porażki.

Śląsk zatem nadal jest niepokonany w TBL. Na drugim biegunie znajdują się natomiast tarnobrzeżanie, którzy nie zaznali jeszcze w tym sezonie smaku zwycięstwa.

WKS Śląsk Wrocław - Jezioro Tarnobrzeg 97:73 (31:16, 22:16, 30:18, 14:23)

Śląsk: Mladenovic 17, Dłoniak 13, Skibniewski 13, Kinnard 12, Trice 10, Hyży 7, Ikovlev 7, Cesnauskis 6, 4, Kulon 4, Tomaszek 2, Burnatowski 2.

Jezioro: Młynarski 15, Williams 15, Miller 12, Patoka 11, Kozłow 9, Johnson 7, 4, Morawiec 0.