Zmienne szczęście beniaminków - relacja z meczu Meritumkredyt Pogoń Prudnik - GTK Gliwice

Pojedynek beniaminków dostarczył wielkich emocji. Gospodarze odrobili kilkanaście punktów straty i zwyciężyli po dogrywce.

Patryk Neumann

Tydzień wcześniej gliwiczanie stracili przewagę, lecz w dodatkowych pięciu minutach potrafili ograć BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Podobna sztuka nie udała im się w gorącej hali Obuwnik. Już od pierwszych minut na parkiecie przeważali zawodnicy GTK Gliwice. Po akcji dwa plus jeden Tomasza Wróbla i "trójce" Artura Donigiewicza prowadzili oni 10:2. Pogoń, jak ma to w swoim zwyczaju zagrała jednak zrywami. Już w pierwszej kwarcie wyszła na prowadzenie.

Dwie udane akcje Emila Podkowińskiego pozwoliły gościom odzyskać nieznaczną przewagę. Choć Meritumkredyt Pogoń Prudnik również w drugiej kwarcie odrobiła stratę to lepszy finisz zanotowali goście, którzy prowadzili do przerwy 36:31.

Kapitalnie drużyna ze Śląska zagrała w trzeciej kwarcie. Dobrze prezentowali się Donigiewicz, Podkowiński oraz Paweł Szymański. Gliwiczanie długo prowadzili kilkunastoma punktami. Siedem minut przed końcem było 66:50, a w 37. minucie przewaga tylko nieznacznie zmalała (70:58).

W końcówce czwartej kwarty goście jednak pogubili się. Zaczęli popełniać straty. Z linii rzutów wolnych pomylił się także Norbert Kulon. Rozgrywający, dla którego był to drugi występ w barwach GTK nie trafił żadnego rzutu z gry. Po przewinieniach rywali był jednak dość skuteczny (9/12). Do tego zanotował siedem asyst i sześć zbiórek. Słabsza była siła podkoszowa GTK. Dłuższa przerwa z powodu kontuzji czeka Wojciecha Frasia, a Łukasz Paul uzyskał tylko sześć punktów.

Nie zawiedli za to koszykarze Pogoni. Tomasz Madziar akcją dwa plus jeden zmniejszył stratę do trzech punktów, a dogrywkę gospodarzom zapewnił Krzysztof Chmielarz. W dodatkowych pięciu minutach goście nie odegrali już żadnej roli. Madziar, Chmielarz i Artur Grygiel doprowadzili swój zespół do czwartego zwycięstwa w sezonie. Dokonali wyczynu, który nie udał im się kilka tygodni wcześniej. Wtedy to Pogoń mimo ambitnego pościgu przegrała ze Spójnią Stargard Szczeciński.

W całym meczu Madziar zdobył 20 punktów trafiając wszystkie siedem dwupunktowych prób. Do tego dołożył po sześć zbiórek i asyst. Grygiel zdobył 17 "oczek" a Chmielarz 12.

Meritumkredyt Pogoń Prudnik - GTK Gliwice 89:80 (18:16, 13:20, 14:23, 29:15, d. 15:6)

Pogoń: Madziar 20, Grygiel 17, Chmielarz 12, Bodziński 10, Leszczyński 9, Cichoń 7, Pawłowski 5, Stalicki 5, Nowakowski 4.

GTK: Podkowiński 18, Donigiewicz 16, Maj 15, Kulon 9, Szymański 9, Wróbel 7, Paul 6, Weiss 0.