Marcin Gortat nadal w kapitalnej formie! Wizards pokonali Lakers

Marcin Gortat nadal jest w rewelacyjnej dyspozycji! Polak zdobył 21 punktów i miał 11 zbiórek, walnie przyczyniając się do wygranej Czarodziei nad Los Angeles Lakers 111:95.

Jacek Konsek
Marcin Gortat w ostatnich dniach jest w wielkiej formie. Polak skompletował ósme double-double, z czego pięć wywalczył w ostatnich sześciu meczach! W środę był liderem Wizards, notując 21 punktów i 11 zbiórek. Łodzianin znów imponował skutecznością - trafił dziewięć z 13 prób z gry, dokładając do swojego dorobku również dwie asysty i przechwyt. Gortat otrzymywał sporo podań od Walla i kończył akcje spod kosza, popisując się również efektownymi wsadami.
Czarodzieje słabo jednak zaczęli spotkanie z Los Angeles Lakers. W szeregach gości szalał Kobe Bryant, który zdobył w sumie 29 punktów. Czarna Mamba trafiała z niesamowitych pozycji, dzięki czemu Jeziorowcy mieli w drugiej kwarcie nawet 11 punktów przewagi. Stołeczna ekipa w porę jednak złapała rytm i jeszcze w pierwszej połowie wyszła na prowadzenie.

W drugiej połowie Wizards dominowali już bezsprzecznie. Świetnie grę prowadził John Wall (aż 15 asyst), z kolei Bradley Beal z 27 punktami ustanowił swój punktowy rekord sezonu. Gospodarze dominowali w strefie podkoszowej, gdzie zdobyli aż 56 punktów, przy zaledwie 20 Lakers. Wizards rozdali 33 asysty, z kolei goście ledwie 16. Na uwagę zasługuje również aż 20 zbiórek Krisa Humphriesa, który królował pod koszami.

- Wszyscy przyczynili się do tej wygranej. Każdy wniósł od siebie wiele energii i to zaprocentowało wygraną - powiedział Gortat. Wizards wygrali tym samym trzeci mecz z rzędu i z bilansem 12-5 zajmują 2. miejsce na Wschodzie. W piątek podejmą Denver Nuggets.

Philadelphia 76ers uniknęła totalnej kompromitacji i wyrównania najgorszego startu w historii NBA. Po 17 kolejnych porażkach Szóstki wreszcie wygrały, pokonując na wyjeździe Minnesotę Timberwolves 85:77.

- To wielka ulga dla mnie i reszty kolegów - przyznał Michael Carter-Williams, który z 20 punktami był najlepszym strzelcem filadelfijczyków.  Celnymi trójkami popisywał się Robert Covington, autor 17 oczek.

Co ciekawe, dla podkoszowego Sixers Nerlensa Noela, wybranego z szóstym numerem draftu 2013, była to pierwsza wygrana od lutego 2013 roku! Wówczas haitański środkowy triumfował po raz ostatni, jeszcze w lidze NCAA. Później trapiły go kontuzje.

Po pięciu wygranych z rzędu przegrała czołowa drużyna w lidze - Memphis Grizzlies. Niedźwiadki nie sprostały na wyjeździe Houston Rockets, przegrywając 96:105. 21 punktów dla zwycięzców uzbierał James Harden, którego wspierali Trevor Ariza i Jason Terry - obaj po 16 punktów.

- Oni chcieli wygrać bardziej niż my. Walczyli o bezpańskie piłki i przechwytywali piłki n atakowanej tablicy - przyznał Mike Conley, lider Grizzlies, zdobywca 15 punktów i sześciu asyst.