Pierwsza wygrana wyjazdowa Wikany już w niedzielę?

Wikana Start Lublin jak na razie nie odniosła wygranej na wyjeździe. Ekipa z Lubelszczyzny w niedzielę zmierzy w Gdyni z miejscowym Asseco. Czy beniaminek pokona drużynę Davida Dedka?

Karol Wasiek

Początki w Tauron Basket Lidze są dość trudne dla działaczy, trenerów, jak i samych zawodników Wikany Startu Lublin. Po dwunastu kolejkach lublinianie na swoim koncie mają trzy zwycięstwa i aż dziewięć porażek. W ostatnią niedzielę beniaminek na własnym parkiecie musiał uznać wyższość AZS Koszalin, który wygrał 87:70.

- Wiedzieliśmy, że będzie to ciężkie spotkanie, ale uważam, iż byliśmy do niego dobrze przygotowani. Jednak jak się później okazało, nie wszystko udało się nam zrealizować - podkreśla Piotr Śmigielski, który w tym meczu zdobył 13 punktów.

Koszalinianie wynik kontrolowali przez całe spotkanie. Nadzieje na korzystny wynik dla miejscowych mogła dawać właściwie tylko pierwsza kwarta spotkania. Beniaminek z Lublina nie odstawał znacząco od rywala i stawiał duży opór. Goście rywala złamali jednak już w drugiej partii spotkania i po pierwszej połowie mieli 13 punktów przewagi.

- Kluczowy moment? Na pewno "odjazd" w drugiej kwarcie, kiedy rywalom wychodziło niemal wszystko, a nam nic. Przeciwnicy byli bardzo rozluźnieni. Próbowaliśmy gonić, ale się nie udało - zaznacza Śmigielski.

W niedzielę lublinianie na wyjeździe zagrają z Asseco Gdynia. - Szkoda, że nie udało się wygrać, ale nie załamujemy się. Walczymy dalej, przygotowujemy się do kolejnego spotkania, które jest w Gdyni. Chcemy je wygrać i dobrze zakończyć ten rok - ocenia zawodnik.

Krzysztof Szubarga: Zatrzymaliśmy Allena

Wikana Start Lublin wygra z Asseco Gdynia?