NBA zmieniło formułę Rising Stars Challenge!

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News
East News
zdjęcie autora artykułu

Coroczny mecz wschodzących gwiazd, tak zwany BBVA Compass Rising Stars Challenge, w 2015 roku odbędzie się na zupełnie nowatorskich zasadach.

W tym artykule dowiesz się o:

Jak można już oficjalnie poinformować, starcie najlepszych debiutantów i drugoroczniaków grających na co dzień w NBA, będzie wyglądało zupełnie inaczej, jak chociażby rok temu, gdy naprzeciwko siebie stanęły drużyny wyselekcjonowane przez Chrisa Webbera i Granta Hilla. [ad=rectangle] Podczas corocznego All-Star Weekend, odbywającego się tym razem w Nowym Jorku, dojdzie do bezpośredniej konfrontacji Amerykanów z Resztą Świata! W składach obu ekip znajdzie się po dziesięciu zawodników - czterech obwodowych, czterech podkoszowych oraz dwójka graczy występująca na obojętnie jakiej pozycji.

Każda z ekip musi posiadać w swoich szeregach minimum trójkę pierwszoroczniaków i trójkę drugoroczniaków, a o dobór koszykarzy zadbają asystenci trenerów wybranych do Meczu Gwiazd, Mike'a Budenholzera i Steve'a Kerra. BBVA Compass Rising Stars Challenge odbędzie się pierwszego dnia Weekendu Gwiazd 2015, w piątek 13 lutego.

Jeżeli chodzi o zespół amerykański, na powołanie do występu w prestiżowym spotkaniu mogą liczyć chociażby Elfrid Payton, K.J McDaniels, Nerlens Noel, Victor Oladipo czy Michael Carter-Williams. W drużynie obcokrajowców powinni znaleźć się na przykład Kanadyjczycy, Andrew Wiggins i Kelly Olynyk, obywatel Nowej Zelandii Steven Adams, Australijczyk Dante Exum, Grek Giannis Antetokounmpo, reprezentant Bośni i Hercegowiny Jusuf Nurkic, jak również Francuz, Rudy Gobert.

Źródło artykułu: