NCAA: 12 punktów Karnowskiego w 17 minut

W czwartek na parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA zobaczyliśmy trzech Polaków. Co cieszy, wszystkie drużyny z naszymi rodakami w składzie wygrały swoje mecze.

Stanisław Grabowski
Trzecia siła ligi NCAA, Gonzaga Bulldogs pokonała u siebie Saint Mary's Gaels 68:47, choć do przerwy wynik brzmiał tylko 27:21. Przemysław Karnowski w ciągu zaledwie 17 minut spędzonych na parkiecie rzucił 12 punktów (6/7 za 2, 0/2 za 1) oraz zanotował 3 zbiórki (2 w ataku) i 1 blok. Dwa "oczka" więcej zdobył jego kolega klubowy Kevin Pangos. Spotkanie już tradycyjnie obejrzał komplet widzów (6 tysięcy).
Canisius College na wyjeździe ograł Fairfield 64:50. Dobre zawody rozegrał rozgrywający Jan Grzeliński, który zagrał w tym meczu 26 minut. W tym czasie zapisał na swoim koncie 8 punktów (2/2 za 3, 1/3 za 2) i 4 asysty. Najskuteczniejszym strzelcem w jego ekipie był Phil Valenti, autor 14 "oczek". Griffins w obecnej chwili notują bilans 11-7.

Po bardzo wyrównanym pojedynku Sacred Heart zwyciężył 78:77 z Fairleigh Dickinson Knights. Filip Nowicki wskoczył w tym spotkaniu do pierwszej piątki i grał 19 minut. Choć zdobył tylko 2 punkty (1/3 za 2) to dołożył do swojego dorobku 6 zbiórek (3 w ataku). Pioneers odnieśli ósmą wygraną w bieżących rozgrywkach.

Następne pojedynki z udziałem Polaków zostaną rozegrane w nadchodzącą sobotę.