Radomska młodzież idzie jak burza - relacja z meczu ACK UTH Rosa Radom - Spójnia Stargard Szczeciński

Kolejny świetny mecz zanotowały rozkręcające się z każdą kolejną serią gier rezerwy Rosy. Tym razem beniaminek nie dał szans Spójni, wygrywając 96:75. Kapitalne zawody rozegrał Daniel Szymkiewicz.

Piotr Dobrowolski
Otwarcie spotkania nie sugerowało tak efektownego zwycięstwa gospodarzy. Przez pierwsze 3 minuty utrzymywał się wyrównany stan. Później podopieczni Karola Gutkowskiego błyskawicznie zbudowali przewagę. Dwoma asystami popisał się Jakub Schenk, z dystansu trafił Konrad Kapturski, który kilka chwil wcześniej również otworzył koledze drogę do kosza, wskutek czego ACK UTH Rosa prowadziła 16:8. Jeszcze w premierowej kwarcie ten dystans urósł do trzynastu "oczek". Radomianie wykorzystali kilka kontr, przeprowadzonych po niecelnych rzutach rywali. W szeregach miejscowych błyszczał w tym fragmencie zwłaszcza Filip Zegzuła, raz po raz kończący ataki swojego zespołu.
Po "trójce" Roberta Cetnara w czwartej minucie drugiej części było już 39:20. Koszykarze beniaminka oraz zgromadzeni w hali kibice mieli świadomość tego, że przy konsekwentnej grze o wygraną może być bardzo łatwo. Nie rezygnowali jednak z powiększenia swojej zaliczki, która przy zejściu do szatni wynosiła aż 22 punkty (59:37).

Gdy najskuteczniejszy w szeregach obu drużyn Daniel Szymkiewicz wykorzystał oba osobiste, rozpoczętą własnym przechwytem akcję zakończył Cetnar i zza linii 6,75 m celnie przymierzył Camil Czajkowski, na tablicy wyników pojawił się rezultat 69:40. Od tamtego momentu, a więc czwartej minuty, do końca trzeciej odsłony przyjezdni zdołali zapisać na swoim koncie zaledwie 7 "oczek". W tym czasie gospodarze robili swoje, a w pewnym momencie dystans zwiększył się do aż 36 punktów.

Ostatnie 10 minut było więc formalnością. Radomianie nieco spuścili z tonu, ale nie przeszkodziło im to w odniesieniu bardzo pewnego zwycięstwa nad doświadczoną na pierwszoligowych parkietach Spójnią.

Mniej ograna młodzież z Radomia zaprezentowała się lepiej od stargardzian w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Wyróżnił się zwłaszcza Szymkiewicz, autor 27 "oczek". Cztery mniej zapisał na swoim koncie Zegzuła.

ACK UTH Rosa Radom - Spójnia Stargard Szczeciński 96:75 (31:18, 28:19, 19:10, 18:28)

Rosa: Szymkiewicz 27, Zegzuła 23, Cetnar 10, Kapturski 9, Bonarek 8, Sobuta 8, Czajkowski 6, Schenk 4, Gos 1, Michalski 0, Stopierzyński 0.

Spójnia: Pluta 14, Ł. Bodych 13, Koszuta 12, Wróblewski 11, Stokłosa 9, P. Bodych 6, Soczewski 6, Żytko 3, Mieczkowski 1, Bigus 0.