Hiszpania: Ekipa Waczyńskiego z kolejną wygraną

Río Natura Monbús Obradoiro cały czas ambitnie walczy o udział w play-offach. W sobotę ekipa Adama Waczyńskiego wygrała na wyjeździe z Montakit Fuenlabrada.

Karol Wasiek

Spotkanie od samego początku układało się po myśli Adama Waczyńskiego i spółki. Ekipa Río Natura Monbús Obradoiro już w pierwszej kwarcie prowadziła 21:14. Później podopieczni Moncho Fernandeza spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie w kolejnych minutach spotkania. Nerwowo zrobiło się dopiero w końcówce meczu, kiedy to Montakit Fuenlabrada rzuciło się w bój za zespołem Waczyńskiego. W pewnym momencie przewaga stopniała do dwóch punktów, ale ostatecznie zwycięstwo pozostało przy ekipie Rio Natura - 88:82.

Tym razem były gracz Trefla Sopot zanotował przeciętne zawody. W ciągu 16 minut zdobył pięć punktów (1/2 za dwa, 0/3 za trzy, 3/4 za jeden), miał zbiórkę i asystę. Liderem Rio był w tym meczu Maximilian Kleber, który zdobył aż 36 oczek!

Nieźle w barwach gospodarzy spisał się Steve Burtt. Były zawodnik Stelmetu Zielona Góra zdobył 19 punktów (1/4 za dwa, 5/12 za trzy, 2/2 za jeden) i był najskuteczniejszym graczem w swojej drużynie.

Dla Río Natura Monbús Obradoiro było to jedenaste zwycięstwo w tym sezonie.

Czy ekipa Adama Waczyńskiego zagra w play-offach?