Wizards bez szans z Kings. Najsłabszy mecz Gortata w marcu

Washington Wizards po fatalnym meczu przegrali z Sacramento Kings 86:109. Marcin Gortat rozegrał najsłabsze zawody w tym miesiącu.

Jacek Konsek

Marcin Gortat spędził na parkiecie zaledwie 23 minuty - najmniej od początku lutego. W tym czasie nasz rodak trafił trzy z pięciu rzutów gry, co dało sześć punktów. Do swojego dorobku łodzianin dorzucił siedem zbiórek (aż pięć na atakowanej tablicy), dwie asysty i przechwyt. Był to najsłabszy mecz Gortata w tym miesiącu, w którym do tej pory zdobywa średnio 14 punktów i 9,1 zbiórki przy kapitalnej skuteczności 68 proc. Polak był aktywny na atakowanej tablicy, lecz nie otrzymywał podań od kolegów, a w obronie przegrywał rywalizację z Cousinsem.

Czarodzieje przegrali drugie spotkanie z rzędu, głównie z powodu fatalnej gry w trzeciej kwarcie. Królowie wygrali tę część 33:20 i postawili kropkę nad "i" w meczu, który od początku toczył się po ich myśli. Świetnie spisywał się Rudy Gay, autor 26 punktów, a pod koszem znów rządził DeMarcus Cousins, zdobywca 20 oczek. Po przerwie katem Czarodziei okazał się Ben McLemore, który wszystkie 17 punktów wywalczył w drugiej połowie.

Wizards grali ospale, bez pomysłu i nieskutecznie. Trafili tylko trzy trójki na 17 prób, a kompletnie niewidoczny był John Wall, który miał 3/10 z gry. Na wyróżnienie zasługuje jedynie Bradley Beal, autor 19 punktów. Goście nie potrafili wykorzystać ogromnej przewagi w zbiórkach ofensywnych (15-4) - ponawiane akcje kończyły się bowiem stratami lub niecelnymi rzutami.

Danilo Gallinari rozegrał najlepszy mecz w karierze. Włoch zdobył 40 punktów, a jego Denver Nuggets pokonali na wyjeździe Orlando Magic 119:100. Gallinari trafił 12 z 21 rzutów z gry, w tym sześć trójek.