Niesamowity powrót Thunder! OKC coraz bliżej play off

Russell Westbrook poprowadził Oklahomę City Thunder do kluczowej wygranej nad Phoenix Suns 109:97. Grzmot przegrywał już różnicą 20 punktów, lecz ostatecznie triumfował i jest blisko play off.

Jacek Konsek

Od -20 do zwycięstwa - takiego powrotu jeszcze nie było od czasu kiedy ekipa przeniosła się do Oklahomy! - Kiedy ich przewaga wyniosła 20 punktów musieliśmy podjąć decyzję - zwijamy się do domu czy bronimy - przyznał po meczu Russell Westbrook, który rozegrał kolejne wielkie zawody. Zdobył 33 punkty, miał dziewięć zbiórek i siedem asyst.

Kluczowa okazała się czwarta kwarta, wygrana przez gości 33:18. Szalał w niej D.J. Augustin, który w tym fragmencie zdobył 13 ze swoich 19 punktów. Ważne trafienia zaliczyli także Anthony Morrow oraz Dion Waiters.

Grzmot z bilansem 42-32 ma 2,5 spotkania przewagi nad New Orleans Pelicans, którzy kilka godzin wcześniej pokonali Minnesotę Timberwolves. Jeśli Westbrook utrzyma taką formę, to OKC zagrają w play off. Z walki o postseason odpadli już praktycznie Phoenix Suns, choć wiary nie traci trener Jeff Hornacek. - Mamy wciąż matematyczne szanse - przyznał.

Kolejny krok w kierunku play off zrobili koszykarze Miami Heat, którzy pokonali u siebie Detroit Pistons 109:102. Kapitalne zawody rozegrał Dwyane Wade, autor 40 punktów. To wynik tym bardziej imponujący, że jeszcze kilkadziesiąt godzin wcześniej Flash przechodził zabieg na kolanie.

Żar pokonał Tłoki, mimo że w drugiej połowie musiał radzić sobie w zaledwie siedmioosobowym składzie. Kontuzji nabawili się bowiem Luol Deng oraz Michael Beasley, a poza rotacją byli także: Whiteside, Andersen i Napier.

Heat z bilansem 34-39 najpewniej zajmą 7. miejsce na Wschodzie. Ekipa Erika Spoelstry ma 1,5 meczu przewagi nad Brooklyn Nets, którzy wcześniej pokonali Los Angeles Lakers 107:99. W walce o 8. lokatę liczy się jeszcze Boston Celtics i Indiana Pacers.

Mistrzowie NBA nie zwalniają tempa na finiszu sezonu zasadniczego. San Antonio Spurs wygrali 13 z ostatnich 16 meczów, pokonując w niedzielę Memphis Grizzlies 103:89. MVP ostatnich finałów Kawhi Leonard zdobył 15 pierwszych punktów Ostróg w czwartej kwarcie, notując w sumie 25 oczek.

- To, co dzisiaj zrobi Kawhi było niesamowite - przyznał Manu Ginobili, który był zachwycony grą Leonarda. Skrzydłowego Spurs miał też 10 zbiórek. - Koledzy dostrzegali mnie na wolnych pozycjach, a ja rzucałem i trafiałem - powiedział.