Świetny występ Mateusza Ponitki w finale. Drużyna Polaka znów prowadzi

16 punktów w trzecim spotkaniu finałowym zdobył Mateusz Ponitka. Jego zespół pokonał na własnym parkiecie Dexię Mons-Hainaut 83:66.

Karol Wasiek

Rywalizacja finałowa w lidze belgijskiej toczy się do trzech zwycięstw. W niedzielny wieczór w Ostendzie rozegrano trzecie spotkanie w serii pomiędzy miejscowym Telenetem a Dexią Mons-Hainaut.

Gospodarze, którzy byli podrażnieni ostatnią porażką, od samego początku mocno ruszyli na rywali. Już do przerwy Telenet prowadził 47:34. W drugiej połowie ekipa Mateusza Ponitki kontrolowała wydarzenia na boisku, utrzymując wysokie prowadzenie. Ostatecznie gospodarze wygrali 83:66.

Reprezentant Polski na boisku spędził 21 minut. W tym czasie zdobył 16 punktów (3/7 za dwa, 1/4 za trzy, 6/7 za jeden), dodając trzy zbiórki do swojego dorobku.

Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w środę, 3 czerwca.