Bryon Allen zastąpi Qyntela Woodsa w Kuwejcie

Tak jak informowaliśmy w poniedziałek - Qyntel Woods nie zagra w zespole z Kuwejtu. Jego zastępcą, dość nieoczekiwanie, został Bryon Allen, który reprezentował barwy Wikany Startu Lublin.

Karol Wasiek
Karol Wasiek

W ostatnią sobotę portale zagraniczne poinformowały o tym, że klub z Kuwejtu - Al Qadsia podpisał krótkoterminowy kontrakt z Qyntelem Woodsem. Gracz miał pomóc zespołowi w rozgrywkach międzynarodowych ("Gulf Championship" - występują drużyny z ośmiu krajów), które zaczynają się 5 czerwca.

Ostatecznie amerykański skrzydłowy drużynie z Kuwejtu nie pomoże. Zjawił się co prawda na zgrupowaniu zespołu w Serbii, ale z różnych względów został odesłany do domu. Całkiem prawdopodobne, że na przeszkodzie mogły stanąć problemy zdrowotne. Jego miejsce dość nieoczekiwanie zajął... Bryon Allen, który również w ostatnim sezonie występował w Tauron Basket Lidze. Klub z Kuwejtu obserwował także Mylesa McKaya, ale ostatecznie wybór padł na byłego gracza Wikany Startu Lublin.

Amerykanin wystąpił w ekipie z Lubelszczyzny w 30 meczach, w których przeciętnie notował 19,2 punktu, 4,3 asyst i 3,9 zbiórki. Podpisał krótkoterminową umowę z klubem z Kuwejtu. Kontrakt opiewa jednak na dość sporą sumę.

Qyntel Woods jednak nie trafi do Kuwejtu

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×