U18: Polki spadają z elity

W niedzielę ostatnie dnia mistrzostw Europy do lat 18 w Słowenii nasze juniorki przegrały spotkanie o być albo nie być w elicie.

Stanisław Grabowski
Początek pojedynk był jeszcze dość wyrównany, a zawodniczki obydwu reprezentacji nie grzeszyły skutecznością. Polki przegrywały po pierwszej kwarcie z Węgierkami 9:15, a do przerwy 18:24. W trzecich dziesięciu minutach nastąpił zryw podopiecznych Adama Ziemińskiego, Rafała Czyszpaka i Piotra Rozwadowskiego (14:9) i o wszystkim miała zadecydować ostatnia ćwiartka. W niej nasze młode zawodniczki rzuciły tylko 9 punktów i ostatecznie przegrały 41:46. Wynik ten spowodował, iż za rok Polki zagrają w dywizji B. Najskuteczniejszą w naszych szeregach była Klaudia Budkiewicz, autorka 13 oczek. 12 punktów i tyle samo zbiórek dołożyła natomiast Zuzanna Puc.

Polska - Węgry 41:46 (9:15, 9:9, 14:8, 9:14)

Polska: Budkiewicz 13, Puc 12, Niemojewsk 6, Papiernik 5, Darnikowska 2, Gwizdała 2, Niedźwiedzka 1, Parzeńska 0, Szloser 0.