Stelmet BC pokonał Lokomotiv Kubań Krasnodar!

Stelmet BC Zielona Góra odniósł drugie zwycięstwo na turnieju w Słowenii. Podopieczni Saso Filipovskiego pokonali w piątek Lokomotiv Kubań Krasnodar 65:60!

Karol Wasiek

Gracze Saso Filipovskiego bardzo solidnie prezentują się na turnieju w słoweńskiej miejscowości - Kranjskej Górze. W czwartek zielonogórzanie pokonali Helios Domzale. W piątek mistrzów Polski czekało znacznie trudniejsze zadanie, bo po drugiej stronie parkietu stanęła ekipa Lokomotivu Kubań Krasnodar.

Zespół z Winnego Grodu do meczu przystąpił bez reprezentantów Polski, ale ten fakt nie wpłynął na ich postawę w tym spotkaniu. Kluczowa dla losów pojedynku okazała się druga kwarta, którą mistrzowie Polski wygrali 25:14.

Do przerwy zawodnicy Filipovskiego prowadzili 43:33. Później Lokomotiv nieco odrobił straty, ale zwycięsko z tego pojedynku wyszli zielonogórzanie.

W sobotę mistrzów Polski czeka starcie z Krka Nove Mesto. W składzie słoweńskiego klubu występuje doskonale znany kibicom w Winnym Grodzie - Jure Lalić, który zdobył z drużyną złoty medal w zeszłym sezonie.

Stelmet BC Zielona Góra - Lokomotiv Kubań Krasnodar 65:60 (18:19, 25:14, 11:16, 11:11)