Świetny debiut byłego gracza Trefla na Litwie

Sarunas Vasiliauskas w znakomitym stylu zadebiutował w barwach Vytautas Prienai-Birštonas. Jego nowy zespół wygrał z Lietkabelis Poniewież 87:68, a były gracz Trefla Sopot zdobył 24 punkty.

Karol Wasiek

Sarunas Vasiliauskas nie ma za sobą udanego sezonu w barwach Trefla Sopot. W minionych rozgrywkach wystąpił w 33 meczach. Litewski rozgrywający przeciętnie na parkiecie spędzał 25 minut - w tym czasie notował 10,9 punktu i 3,5 asysty.

Po zakończonym sezonie działacze klubu nie byli zainteresowani dalszą współpracą z Vasiliauskasem, który musiał szukać nowego pracodawcy. Ostatecznie Litwin wrócił do ojczyzny, podpisując kontrakt z Vytautas Prienai-Birštonas.

W środę koszykarz zadebiutował w nowych barwach w LKL. Rywalem jego drużyny był Lietkabelis Poniewież, którego trenerem jest Gintaras Kadziulis.

Bezapelacyjnie lepsi w tym spotkaniu byli gospodarze, których do zwycięstwa poprowadził były gracz Trefla Sopot. Sarunas Vasiliauskas na parkiecie spędził niecałe 27 minut, w tym czasie zdobywając 24 punkty (4/7 za dwa, 4/6 za trzy, 4/4 za jeden)!

- Cieszę się, że mój debiut tak wypadł. Oby tak dalej - krótko podsumował litewski rozgrywający.