Efektowny nokaut w I lidze koszykarzy

W meczu 2. kolejki I ligi koszykarze Miasta Szkła Krosno rozgromili Zetkama Doral Nysa Kłodzko. Świetna defensywa oraz efektowna i skuteczna gra zapewniła gospodarzom zwycięstwo 93:43 i fotel lidera I ligi.

Patryk Neumann

Spotkanie jednego z faworytów I ligi przeciwko absolutnemu beniaminkowi zapowiadało się na jednostronne. Silny skład Miasta Szkła Krosno osłabiony jedynie brakiem Krzysztofa Krajniewskiego udzielił srogiej lekcji koszykarzom z Kłodzka. Choć gospodarze na początku nie trafiali to ani na chwilę nie pozwolili rywalom wyjść na prowadzenie. Z czasem rozpędzali się i zatrzymali się dopiero wraz z końcową syreną. Wtedy ich przewaga sięgnęła pięćdziesięciu punktów i była najwyższą różnicą.

Miasto Szkła efektownie odpowiedziało na sobotnie zwycięstwo innej drużyny z Podkarpacia, Max Elektro Sokoła Łańcut. Gospodarze już przed przerwą zdobyli 54 oczka. Świetnie w pierwszej połowie zaprezentował się Filip Małgorzaciak, autor dziesięciu punktów. Pod tablicami walczył natomiast Patryk Pełka - sześć punktów i pięć zbiórek. Gospodarze trafili siedem z jedenastu rzutów trzypunktowych a goście jedną z dziesięciu takich prób.

Po przerwie skuteczność podopiecznych Michała Barana spadła. W rzutach z dystansu wyniosła łącznie 44 proc. a z gry 56 proc. Beniaminek z Dolnego Śląska był zdecydowanie słabszy - 27 proc. Nawet, gdy koszykarzom z Podkarpacia nie układała się gra w ataku to zupełnie niwelowali oni zapędy rywali agresywną defensywą. Wśród przyjezdnych trudno kogoś wyróżnić. Najwięcej punktów zdobył Michał Weiss.

Krośnianie pokazali wielką siłę i głębię składu. Rezerwowy rozgrywający, Michał Baran osiągnął double-double - 12 punktów i 10 asyst. Jakub Dłuski uzyskał najwięcej, bo 15 oczek. Blisko podwójnych zdobyczy był Dariusz Wyka - dziewięć punktów i osiem zbiórek. Podstawowi koszykarze na parkiecie spędzili około 20 minut, więc ich siły nie zostały nadwyrężone. Krośnianie po dwóch kolejkach otwierają a ich rywale zamykają tabelę. Kolejnym zespołem, który może przekonać się o sile Miasta Szkła Będzie Biofarm Basket Poznań.

Miasto Szkła Krosno - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 93:43 (26:15, 28:10, 21:7, 18:11)

Miasto Szkła: Dłuski 15, Bręk 13, Rduch 13, Baran 12, Małgorzaciak 11, Wyka 9, Pełka 8, Galewski 6, Oczkowicz 4, Rak 2, Jaworski 0.

Zetkama Doral Nysa: Weiss 11, Bartkowiak 8, Kucia 7, Kowalski 4, Malona 4, Radwański 3, Stępień 3, Płatek 2, Bluma 1, Lipiński 0, Wojciechowski 0.