Łukasz Bonarek: O odpuszczaniu nie ma mowy

W sobotnim meczu ze Stalą młody skrzydłowy Rosy otrzymał kilka minut od trenera Wojciecha Kamińskiego i trafił dwa ważne rzuty "za trzy". - Cieszę się, że dostałem szansę - mówi skromnie.

Piotr Dobrowolski

W sobotę, w meczu trzeciej kolejki Tauron Basket Ligi, Rosa pokonała BM Slam Stal 77:65. "Na dobre" w szeregach radomskiej ekipy zadebiutował Łukasz Bonarek, który na parkiecie spędził dziewięć i pół minuty, w trakcie których trafił dwie ważne "trójki". Jego skuteczność w tym elemencie wyniosła niespełna 67 procent.

- Bardzo się cieszę, że trener dał mi szansę. Wydaje mi się, że w miarę dobrze ją wykorzystałem, choć mogłem lepiej. Trafiłem dwie "trójki", bo miałem wypracowane pozycje. Myślę, że każdy, kto byłby na moim miejscu, również by te próby wykorzystał - skomentował skromnie swój występ.

Pomimo dobrego wrażenia, skrzydłowy miał do swojej postawy kilka uwag. - Zawsze powtarzam, że trzeba zacząć od obrony, a do tego elementu mam jeszcze sporo zastrzeżeń, dlatego będę nad nim pracował w przyszłości - zapowiedział.

Pomimo iż podopieczni Wojciecha Kamińskiego byli faworytami konfrontacji, rywale walczyli jak równy z równym przez niemal pełne 40 minut. - Nikt tutaj nie przyjedzie się położyć przed nami, każdy z każdym może wygrać w tej lidze. Stal jest beniaminkiem, więc chce walczyć w każdym meczu o zwycięstwo, pokazać się, że potrafi grać dobrze. Nikt z nas nie spodziewał się więc łatwego meczu - podkreślił 22-latek.

Dzięki triumfowi Rosa wyrównała bilans. - Bardzo cieszy wygrana, bo to jest najważniejsze, ale musimy popracować nad kilkoma szczegółami. W samej końcówce zadecydowało nasze większe doświadczenie - zaznaczył Bonarek.
Bonarek Bonarek "na dobre" zadebiutował w pierwszej drużynie Rosy
Od środowego pojedynku w Gdyni właściwie do końca roku radomianie będą rozgrywali spotkania co trzy dni. Czy podświadomie nie chcieli wygrać starcia z ostrowianami mniejszym nakładem sił? - Nic z tych rzeczy. Wiedzieliśmy już od dawna, że będziemy grać co trzy dni. Każdy z nas walczy na maksa, o odpuszczaniu nie ma mowy, bo nikt z nas nie może sobie na to pozwolić, każdy walczy o miejsce w składzie - zakończył.
Czy w ciągu najbliższych kilku lat Łukasz Bonarek będzie jedną z gwiazd TBL?