TBLK: Kolejna wyjazdowa wygrana Basketu! Tym razem sukces w Sosnowcu!

W pierwszym meczu 7. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet Basket Gdynia pokonał na wyjeździe beniaminka z Sosnowca. Kolejny bardzo dobry występ w tym sezonie zanotowała Jelena Skerović.

Spotkanie w Sosnowcu miało dwa zupełnie inne oblicza. W pierwszej na parkiecie dominowały gospodynie, którym w objęciu wysokiego prowadzenia nie przeszkodziła kontuzja Ketia Swanier. Amerykańska rozgrywająca pod koniec pierwszej kwarty doznała kontuzji przy próbie rzutu za trzy punkty i nie pojawiła się już na parkiecie.

Fakt ten nie przeszkodził jednak gospodyniom, gdyż doskonale w ataku spisywała się Shannon McCallum. Amerykańska skrzydłowa po pierwszej połowie miała na swoim koncie już 15 punktów, a JAS FBG Zagłębie prowadziło różnicą 14 "oczek".

Po przerwie obraz gry uległ jednak zmianie, a do głosu doszły przyjezdne. Ich grą doskonale kierowała Jelena Skerovic, która w całym meczu otarła się o kolejne triple-double, notując w swoich statystykach 10 punktów, 12 asyst i 8 zbiórek.

Gdynianki koncertowo rozegrały czwartą kwartę punktując sosnowiczanki w każdej kolejnej akcji, wygrywając ostatecznie 66:60. Dla Basketu Gdynia była to już piąta wygrana w bieżącym sezonie!

W sobotę zostaną rozegrane pozostałe mecze 7. kolejki TBLK.

JAS FBG Zagłębie Sosnowiec - Basket Gdynia 60:66 (16:13, 22:11, 12:18, 10:24)

JAS FBG Zagłębie: McCallum 18, Sutherland 13, Bekasiewicz 10, Dąbkowska 9, Dobrowolska 6, Swanier 2, Antczak 2, Rozwadowska 0, Głocka 0, Kaczor 0.

Basket: M.Bibrzycka 13, A.Bibrzycka 13, Johnson 12, Skerović 10 (12 as), Troina 6, Jakubiuk 4, Wilson 4, Suknarowska 3, Kotnis 1, Podgórna 0.

Czy Agnieszka Bibrzycka zostanie najlepszym strzelcem TBLK w sezonie 2015/2016?