I liga: MOSiR przegrywa po raz czwarty

Czwarta porażka MOSiR-u Krosna stała się faktem. Krośnianie, po dwóch dogrywkach ulegli w Pruszkowie Zniczowi Basket. Nadal niepokonana w 2009 roku jest Stal Stalowa Wola, która w zaległym spotkaniu 16. kolejki wygrała z AZS-em Kalisz.

Mateusz Kołodziej

Spotkanie w Pruszkowie to zaległy pojedynek z 18. kolejki. Pierwotnie mecz odbyć miał się 11 stycznia, ale wtedy w Krośnie rozgrywana była koszykarska gala, w której brali udział gracze MOSiR-u.

Nowy termin spotkania okazał się szczęśliwy dla gospodarzy. Pruszkowianie wygrywając z liderem 91:87, przerwali serię trzech porażek.

W Kaliszu rozegrane zostało natomiast zaległe spotkanie z 16. kolejki. Wysoką formę potwierdziła Stal Stalowa Wola, która nie dała gospodarzom większych szans i odniosła już szóste zwycięstwo z rzędu.