Comeback, który daje nadzieje Wiśle Can-Pack

Do pięciu razy sztuka mogą powiedzieć wszyscy związani z Wisłą Can-Pack Kraków. Dopiero bowiem w piątym meczu mistrzynie Polski zdołały odnieść pierwszy triumf w Eurolidze!

W czwartkowym meczu z Bourges mistrzynie Polski przegrywały w trzeciej kwarcie różnicą 22 punktów. Jeszcze na 7 minut przed końcem przyjezdne prowadziły 64:48, a pomimo tego nie zdołały dowieźć wygranej do końcowej syreny!

Dzięki takiemu kapitalnemu finiszowi zawodniczki Wisły Can-Pack mogły cieszyć się z pierwszej w tym sezonie wygranej na europejskich parkietach, a wygrana ta jest o tyle istotna, że pozwala jeszcze realnie patrzeć na awans do fazy play off. Pomimo faktu, że Biała Gwiazda okupuje ostatnie miejsce w tabeli grupy B, to do czwartego miejsca - ostatniego premiowanego awansem - krakowiankom brakuje po tej serii gier dwóch wygranych.

W kolejnym meczu podopieczne Jose Ignacio Hernandeza zmierzą się z Nadieżdą Orenburg i po raz kolejny to rywalki będą zdecydowanym faworytem.

Wyniki 5. kolejki grupy B:

Mithra Castors Braine - ZVVZ USK Praga 49:73 Nadieżda Orenburg - Agu Spor 68:61 Wisła Can-Pack Kraków - Tango Bourges Basket 66:64  SPAR Citylift Girona -  UMMC Jekaterynburg 71:76