NCAA: Drugie zwycięstwo Giela, dobry mecz Olejniczaka

W poniedziałek w nocy na parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA zaprezentowało się trzech Polaków. Niestety tylko jeden z nich mógł cieszyć się z wygranej.

Stanisław Grabowski

Tomasz Gielo po przejściu do Ole Miss Rebels zanotował już drugie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. Tym razem jego nowa drużyna pokonała u siebie Georgię Southern Eagles 82:72 prowadząc już do przerwy 45:36. Nasz skrzydłowy na parkiecie spędził 18 minut i w tym czasie zdobył 4 punkty (1/3 za 2, 2/2 za 1) oraz dołożył do tego po 2 zbiórki, asysty i bloki popełniając 4 przewinienia osobiste. Następny mecz Ole Miss (2-0) zagra w nadchodzący czwartek o godzinie 17.00 czasu polskiego z George Mason (0-2).

Niestety nie udał się wyjazdowy pojedynek Sacred Heart, którzy uleglu Yale 77:99. Filip Nowicki w ciągu 23 minut gry zanotował 2 oczka (1/2 za 2), 5 zbiórek, 4 straty i 3 faule. 32 punkty w jego ekipie rzucił Cane Boome. Szansa na poprawienie bilansu 1-1 dla Pioneers będzie już w środę, kiedy to zmierzą się z uczelnią UMass Lowell (0.00).

Po raz drugi dobre wrażenie po swoim występie zostawił debiutujący w NCAA  Dominik Olejniczak. W starciu Drake z Tulane nasz center był najlepszym zmiennikiem w swoim zespole (27 minut, 7 punktów, 3/5 za 2, 1/2 za 1, 6 zbiórek, 1 asysta, 1 przechwyt, 3 straty). Niestety nie uchronił to od porażki Bulldogs 74:79.

W nadchodzącą środę w nocy (2.00) na parkiet wybiegnie Przemysław Karnowski, a jego Gonzaga Bulldogs zmierzy się z Northern Arizona.