Euroliga: Stelmet BC wciąż z szansami na awans do TOP16

Sensacyjnym wynikiem zakończyło się spotkanie Panathinaikosu Ateny z Lokomotivem Kubań Krasnodar. Rosyjska drużyna wygrała w Grecji 77:71. Ten rezultat jest bardzo dobrą wiadomością dla Stelmetu BC Zielona Góra, który wciąż walczy o awans do TOP16.

Za nami szósta seria gier w rozgrywkach Euroligi. W czwartek rozegrano dwa spotkania. Żalgiris Kowno pokonał na własnym parkiecie mistrza Polski - Stelmet BC Zielona Góra 67:56, z kolei FC Barcelona rozgromiła Pinar Karsiyaka Izmir aż 107:79. W piątek Panathinaikos Ateny mierzył swoje siły z Lokomotivem Kubań Krasnodar.

Podopieczni Saszy Djordjevicia byli faworytem tego starcia, ale od początku dość niespodziewanie prym wiedli goście z Rosji. Lokomotiv szybko uzyskał przewagę. Po kilku minutach było już 14:2. Gospodarze otrząsnęli się jednak z marazmu i ruszyli w pogoń za ekipą z Krasnodaru. Do przerwy ekipa z Aten zredukowała straty do czterech oczek.

W trzeciej kwarcie "Wszechateńscy" objęli nawet czteropunktowe prowadzenie, ale wówczas sprawy w swoje ręce wziął Malcolm Delaney. Amerykanin tego dnia był nie do zatrzymania. W całym meczu zdobył 23 punkty.

Lokomotiv pod koniec tej odsłony zbudował przewagę, której nie oddał już do końca spotkania. Ostatecznie wygrał 77:71. Dla podopiecznych Georgiosa Bartzokasa było to już piąte zwycięstwo w rozgrywkach.

Co to oznacza dla Stelmetu BC?

Ten wynik z dużym zadowoleniem przyjęto w Zielonej Górze. Gdyby "Zielone Koniczynki" wygrały w piątek, odskoczyłyby mistrzom Polski w tabeli. Tak się jednak nie stało.

Stelmet BC do czwartego miejsca, które jest premiowane awansem do TOP16, traci tylko jedno zwycięstwo. Panathinaikos i Pinar legitymują się bilansem 2:4 i mają jedną wygraną więcej od graczy Saso Filipovskiego.

W następnej serii gier mistrz Polski zagra na własnym boisku z FC Barcelona. Panathinaikos na wyjeździe zmierzy się z Pinarem, a z kolei Lokomotiv Kubań Krasnodar podejmie Żalgiris Kowno.