Mindaugas Budzinauskas: Możemy trochę odpocząć od tej presji

Polpharma Starogard Gdański wreszcie zwycięska. Podopieczni Mindaugasa Budzinauskasa po niespełna dwóch miesiącach od wygranej z Treflem Sopot znaleźli patent na następnego rywala z Trójmiasta, rozbijając w bardzo dobrym stylu Asseco Gdynia 76:46.

Patryk Butkowski
To może być przełomowy występ Kociewskich Diabłów, który dobrze rokuje na przyszłość dla drużyny. Po ostatniej porażce w Dąbrowie Górniczej, wpadkach w poprzednich pojedynkach we własnej hali, starogardzianie wreszcie zrehabilitowali się przed własnymi kibicami, którzy długo czekali właśnie na takie spotkanie.           W środowy wieczór w szeregach gospodarzy widoczna była ogromna mobilizacja i już od pierwszych minut ruszyli oni na rywala, jednak Asseco Gdynia utrzymywało się przy życiu głównie dzięki skutecznej grze Amerykanina Anthony'ego Hickeya. O losach starcia zadecydowała przede wszystkim 2. kwarta, którą podopieczni Mindaugasa Budzinauskasa wygrali 21:9 i na przerwę schodzili z prowadzeniem 38:25.

- Bardzo cieszymy się, że wygraliśmy mecz, bo był on bardzo ważny dla nas i teraz możemy odpocząć trochę od tej presji - podkreśla Budzinauskas.

Nowością była również 2. połowa w wykonaniu Farmaceutów, która wcześniej była piętą achillesową zespołu. Tym razem gracze Polpharmy jeszcze bardziej docisnęli swojego przeciwnika, grali świetnie w obronie, a także skutecznie w ataku. Dobry dzień miało trio Johny Dee, Michael Hicks i Marcin Flieger, które łącznie zdobyło 44 punkty, czyli prawie tyle co przyjezdni.

- Teraz normalnie możemy czekać na nowy rok, ale na pewno nie wpadamy w jakąś euforie, bo to tylko jeden mecz dobrze zagraliśmy - śmieje się litewski szkoleniowiec.

Już w najbliższą niedzielę Kociewskie Diabły poszukają kolejnej niespodzianki i trzeciego triumfu, przystępując w bardzo dobrych nastrojach do wyjazdowego pojedynku z AZS-em Koszalin.

- Musimy być bardzo skoncentrowani, ale teraz jestem pewien i mogę spokojnie powiedzieć, że żaden przeciwnik nie będzie miał z nami łatwo i wszyscy muszą uważać - zakończył z optymizmem, Mindaugas Budzinauskas.