Turcja: Wygrana Kuliga z liderem, debiut Reynoldsa

Trabzonspor Basketbol z Damianem Kuligiem w składzie coraz lepiej prezentuje się w lidze tureckiej. Debiut w rozgrywkach zaliczył J.R. Reynolds, były już zawodnik Stelmetu BC Zielona Góra.

Karol Wasiek

Bardzo cenne zwycięstwo w sobotni wieczór odniosła drużyna Trabzonsporu Basketbol, która na własnym parkiecie pokonała lidera rozgrywek - Darussafaka Dogus Stambuł. Co prawda początek spotkania należał do gości, ale z każdą kolejną minutą gospodarze się rozkręcali.

Po trzech kwartach Trabzonspor prowadził różnicą siedmiu punktów i nie wypuścił już wygranej z rąk. Ostatecznie ekipa Nenada Markovicia wygrała 62:56.

Damian Kulig na parkiecie spędził niecałe 17 minut. W tym czasie reprezentant Polski zdobył osiem punktów (0/1 za dwa, 2/3 za trzy, 2/2 za jeden) i miał trzy zbiórki.

Debiut w rozgrywkach zanotował za to J.R. Reynolds, który jeszcze do niedawna reprezentował barwy Stelmetu BC Zielona Góra. Amerykanin chciał jednak opuścić szeregi mistrza Polski i trafił do Torku Konyasporu. Jego nowy zespół w sobotę pokonał na wyjeździe Istanbul BB. Gracz zdobył osiem punktów (0/3 za dwa, 2/5 za trzy, 2/2 za jeden).

Ekipa Kuliga z bilansem 6:8 zajmuje dziewiąte miejsce, z kolei drużyna Reynoldsa (6:7) jest na jedenastej lokacie.