Warriors znów w gazie! Niesamowita seria Greena

Draymond Green w trzecim kolejnym meczu skompletował triple-double! Jeden z liderów Golden State Warriors poprowadził Wojowników do 35. wygranej z rzędu we własnej hali. Mistrzowie pokonali Charlotte Hornets 111:101.

Jacek Konsek
East News

Draymond Green zanotował trzecie triple-double z rzędu! Skrzydłowy Golden State Warriors miał 13 punktów, 15 zbiórek i 10 asyst, dołączając do Toma Goli, który podobnym wyczynem popisał się w sezonie 1959/1960. W zeszłym sezonie Russell Westbrook zanotował serię czterech takich meczów z rzędu. Dla Greena to już siódme triple-double w tym sezonie - jest najlepszym zawodnikiem w NBA pod tym względem.

Wojownicy bezproblemowo uporali się z Charlotte Hornets, a dwójka ich liderów zdobyła aż 60 punktów. Mowa Splash Brothers, czyli duecie Stephen Curry - Klay Thompson, którzy trafili w sumie 11 trójek. Kolejną dobrą informacją dla obrońców tytułu jest fakt, że po 16-meczowej absencji do gry wrócił Harrison Barnes, podstawowy skrzydłowy GSW. W 20 minut zdobył osiem punktów i miał dwie zbiórki.

Zespół Luke'a Waltona wygrał 35. mecz z rzędu we własnej hali, z czego 17. w obecnym sezonie. Szerszenie tylko raz zniwelowały 12-punktową stratę, lecz kiedy gospodarze odpowiedzieli serią 12:0, ich prowadzenie wzrosło nawet do 20 oczek.

Miami Heat odrobili 18-punktową stratę z trzeciej kwarty i po dogrywce pokonali Indianę Pacers 103:100! Dwyane Wade w ostatniej sekundzie dał Żarowi dogrywkę, a w niej gospodarze okazali się nieznacznie lepsi od ekipy z Indianapolis.

Wade zgromadził 27 punktów, z kolei Chris Bosh miał 31 oczek i 11 zbiórek. Co ciekawe, to był najgorszy mecz Heat w sezonie pod względem skuteczności rzutów z gry. A mimo to zakończony zwycięstwem. - To był klasyczny mecz z Konferencji Wschodniej - przyznał Erik Spoelstra, trener Miami.

Gościom nie pomogły 32 punkty lidera Paula George'a. - To dobry zespół, mają w swoich szeregach dwóch gracy formatu All Star - przyznał Frank Vogel, opiekun Pacers.

Sacramento Kings niespodziewanie pokonali na wyjeździe Oklahomę City Thunder 116:104. Wykorzystali głównie brak Kevina Duranta, który nabawił się urazu duże palca w stopie. Kapitalne zawody rozegrał DeMarcus Cousins, który zgromadził 33 punkty i 19 zbiórek, z kolei Rajon Rondo rozdał aż 19 asyst.

- Zdecydowanie pomógł nam brak Duranta w ich składzie. On jest ich największym zagrożeniem - powiedział Cousins. 21 punktów z ławki Królów dołożył Marco Belinelli, a 16 miał Rudy Gay.

W ekipie Grzmotu Serge Ibaka (25 punktów) i Anthony Morrow (20 punktów) ustanowili rekordy sezonu w liczbie zdobytych punktów. Westbrook miał 17 oczek i 15 asyst, lecz zaledwie 2/15 z gry po przerwie.