34-2 Warriors! Mistrzowie nie dali szans Blazers

Golden State Warriors wygrali 34. mecz w sezonie. Mistrzowie NBA pokonali na wyjeździe Portland Trail Blazers 128:108, a kolejne świetne zawody rozegrał Klay Thompson.

Jacek Konsek
EZRA SHAW / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP / EZRA SHAW / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP

Piąta wygrana z rzędu Wojowników pozwoliła im osiągnąć bilans 34-2. Droga po najlepszy bilans w historii NBA jest coraz krótsza - obrońcy tytułu nie zamierzają spuszczać z tonu, nadal prezentują niebotyczną koszykówkę. Przekonali się o tym koszykarze Portland Trail Blazers, którym mistrzowie ligi zaaplikowali aż 128 punktów.

Klasą sam dla siebie był po raz kolejny Klay Thompson, który w ostatnich dniach spisuje się lepiej niż Stephen Curry. Zdobył 36 punktów, przy rewelacyjnej skuteczności za trzy - 7/10. Już w premierowej kwarcie Thompson zdążył trafić 19 oczek! Curry był niewiele gorszy - zakończył zawody z 26 punktami i dziewięcioma asystami. A Draymond Green? Jak zwykle skompletował triple-double, już ósme w sezonie! Skrzydłowy GSW miał 11 punktów, 13 zbiórek i 10 asyst.

Po pięciu trójkach Thompsona w pierwszej kwarcie goście mieli nawet 17 punktów przewagi. Do przerwy prowadzili już 74:52 i było jasne kto wygra ten mecz. Co prawda gospodarze raz zanotowali serię punktową, lecz odpowiedź Warriors była niezwykle szybka. Warto jedynie dodać, że Damian Lillard zagrał najlepsze spotkanie w tych rozgrywkach, notując 40 punktów i 10 asyst.

Tymczasem San Antonio Spurs są niepokonani przed własną publicznością od dziewięciu miesięcy! Pokonując New York Knicks 100:99 odnieśli 22. zwycięstwo z rzędu w tym sezonie. Nie był to jednak spacerek, bowiem goście w ostatniej akcji mogli jeszcze przechylić szalę na swoją korzyść. Rzut Jose Calderona okazał się jednak chybiony.

Ostatnie trzy mecze we własnej hali Ostrogi wygrywały różnicą 25 punktów, teraz było o wiele trudniej. Kapitalnie spisywał się debiutant z Łotwy Kristaps Porzingis, który miał 28 punktów i 11 zbiórek. W końcówce trójkami groził Arron Afflalo, dzięki czemu goście doszli SAS na jeden punkt.

Kawhi Leonard z 19 punktami i 12 zbiórkami był liderem Spurs. LaMarcus Aldridge, Tony Parker i Manu Ginobili dołożyli 16 oczek dla Teksańczyków, którzy z bilansem 32-6 wyrównali najlepszy start sezonu po 38. meczach w historii klubu.

LeBron James mógł skompletować 40. triple-double w swojej karierze, lecz zabrakło mu dwóch asyst. Ważniejszy jest jednak fakt, że jego Cleveland Cavaliers wygrali szósty mecz z rzędu, pokonując na wyjeździe Minnesotę Timberwolves 125:99.

Bohaterem gości okazał się J.R. Smith, zdobywca 27 punktów (rekord sezonu). Kevin Love, były gwiazdor Leśnych Wilków, dołożył 20 punktów i dziewięć zbiórek. James ostatecznie zapisał na swoim koncie 13 oczek, 12 zbiórek i osiem asyst. W ekipie gospodarzy błysnął Andrew Wiggins - 35 punktów.

Louis Williams zagrał najlepszy mecz w karierze, zdobywając 44 punkty. To nie pomogło jednak Los Angeles Lakers, którzy po zaciętej końcówce przegrali u siebie z Oklahomą City Thunder 113:117.

W samej czwartej kwarcie Williams zdobył aż 23 punkty, doprowadzając do wyrównanej końcówki. Goście mieli jednak tego dnia świetnie dysponowanego Russell Westbrook. Choć wcześniej w prosty sposób nie skończył akcji sam na sam z koszem, to potem był już niezwykle przydatny. Ostatecznie zgromadził 36 punktów, 12 zbiórek i siedem asyst.

OKC z bilansem 26-11 są trzecią siłą Zachodu. Z kolei Jeziorowcy z bilansem 8-30 zamykają tę konferencję.