Niespodzianka w Siedlcach. SKK coraz bliżej czołowej ósemki

Bardzo dobre widowisko oglądali kibice w Siedlcach. Miejscowy SKK dosyć niespodziewanie pokonał meritumkredyt Pogoń Prudnik 88:82.

Jakub Artych

Koszykarze Pogoni w pierwszym meczu obu zespołów doznali sensacyjnej porażki z SKK. Goście z Opolszczyzny chcieli koniecznie zrewanżować się rywalom, jednak siedlczanie nie zamierzali tanio skóry sprzedać. - Pogoń Prudnik personalnie ma bardzo mocny skład, co pokazuje ich miejsce w tabeli. Ale to my wygraliśmy u nich i przewaga psychiczna będzie po naszej stronie. Nie zmienia to jednak faktu, że będzie to dla nas ciężki mecz. Zrobimy wszystko, aby go wygrać i zdobyć cenne dwa punkty - tłumaczył przed meczem Bartłomiej Bojko.

Rzeczywistość dla koszykarzy z Siedlec okazała się bardzo dobra. Co prawda przez większą część meczu prowadzili zawodnicy z Prudnika, to jednak w decydujących momentach spotkania podopieczni Teohara Mollova wzięli sprawy w swoje ręce. Co zadecydowało o zwycięstwie drużyny z Mazowsza?
Koszykarze z Siedlec mają duże szanse na play-offy Koszykarze z Siedlec mają duże szanse na play-offy
Ciężar zdobywania punktów wzięło na siebie dwóch doświadczonych graczy SKK: Kamil Sulima oraz Marcin Kowalewski, którzy byli mocnym punktem gospodarzy. Kapitan zespołu z Siedlec zagrał jeden z lepszych meczów w tym sezonie, zapisując na swoim koncie 23 punkty. Double-double zanotował niezawodny Rafał Rajewicz, a cenne punkty w końcówce zdobył Michał Musijowski, który wrócił do gry po kilku tygodniach przerwy.

Koszykarze z Prudnika z pewnością mają spory niedosyt. Jeszcze przed czwartą kwartą wydawało się, iż podopieczni Tomasza Michalaka kontrolują przebieg spotkania. W ostatniej odsłonie goście z Opolszczyzny stracili jednak dobrą skuteczność z poprzednich kwart. Na dodatek zawodnicy Pogoni słabiej od rywali dzielili się piłką.

Podopieczni Teohara Mollova dzięki zwycięstwu awansowali na 9 miejsce w tabeli. Koszykarze z Siedlec tym samym włączyli się do walki o miejsce w czołowej ósemce, które jest marzeniem dla SKK. Wszystko w rękach i nogach ekipy z Mazowsza.

SKK Siedlce - meritumkredyt Pogoń Prudnik 88:82 (26:24, 15:23, 17:17, 30:18)

SKK: Kamil Sulima 23, Marcin Kowalewski 19, Rafał Rajewicz 12 (10zb), Michał Musijowski 11, Marcin Nędzi 8, Rafał Sobiło 8, Wojciech Osiński 3, Adam Brenk 2, Filip Struski 2, Bartłomiej Bojko 0.

Pogoń: Grzegorz Mordzak 17, Artur Grygiel 15, Patryk Nowerski 10, Tomasz Nowakowski 9, Adam Cichoń 8, Tomasz Wojdyła 8, Kacper Stalicki 7, Krzysztof Chmielarz 5, Paweł Bogdanowicz 3, Tomasz Madziar 0.