Polfarmex przegrał na własne życzenie w Szczecinie. "Zadecydowały drobne nieporozumienia"

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Polfarmex Kutno przerwał w Szczecinie swoją znakomitą passę pięciu zwycięstw z rzędu. Podopieczni Jarosława Krysiewicza przegrali z King Wilkami Morskimi 64:69.

Polfarmex Kutno w ostatnich tygodniach prezentował się wybornie. Podopieczni Jarosława Krysiewicza wygrali pięć meczów z rzędu i znacząco poprawili swoją sytuację w tabeli. Do Szczecina na spotkanie z King Wilkami jechali w roli faworyta.

Pierwsze minuty ułożyły się po myśli kutnian. Goście prowadzili 10:0 i szkoleniowiec gospodarzy, Marek Łukomski, zmuszony był poprosić o przerwę. Po nim zespół King Wilków zaczął prezentować się lepiej i wrócił do gry.

W drugiej kwarcie goście jeszcze raz odjechali na dziewięć punktów przewagi, ale szczecinianom udało się w krótkim czasie zniwelować straty. Po przerwie obydwie drużyny nie potrafiły zbudować przewagi i grały kosz za kosz. W decydujących momentach więcej opanowania i zimnej krwi zachowali podopieczni Łukomskiego, którzy wygrali 69:64.

- Na przestrzeni trzeciej i czwartej kwarty mieliśmy drobne nieporozumienia, co zaważyło o losach spotkania. W końcówce King Wilki zagrały dość szczęśliwe akcje, które dały im zwycięstwo - uważa Bartłomiej Wołoszyn, gracz Polfarmexu, który w tym spotkaniu zdobył 18 punktów i był najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole.

Skrzydłowy z Kutna podkreśla, że kluczowe dla losów spotkania okazały się zbiórki. - Przegraliśmy walkę na tablicach dość wyraźnie. Szczecinianie zebrali aż 13 piłek w ofensywie. Widać, że zespół King Wilków odrobił pracę domową, za co należą im się gratulacje - komentuje.

- Uważam, że rozegraliśmy całkiem niezłe zawody. Pokazaliśmy, że stać nas grę w pierwszej "ósemce". To jest nasz cel - kończy Wołoszyn.

Polfarmex z bilansem 13:8 zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli.

Źródło: WP SportoweFakty

Czy Polfarmex Kutno zajmie szóste miejsce na koniec sezonu zasadniczego?