Znicz Jarosław pokonał Resovię Rzeszów 86:64(relacja)

Znicz Jarosław odniósł 14. zwycięstwo w sezonie. Tym razem koszykarze tej drużyny okazali się lepsi od graczy Resovii Rzeszów pokonując ich 18 punktami - 86:64. Dla ekipy gości była to 9. porażka w rozgrywkach. Do zwycięstwa nad rywalem z Rzeszowa poprowadził Znicza Jarosław - Tomasz Celej zdobywca 30. punktów.

Grzegorz Czech

Spotkanie rozpoczęło się bardzo spokojnie. Obie drezyny grały bardzo ostrożnie nie pozwalając rywalom wyjść na kilkupunktową przewagę. W pierwszej kwarcie prym wiódł Piotr Miś z Resovii Rzeszów, który walczył pod tablicami z Markiem Miszczukiem. Ten pierwszym, w tej odsłonie zgromadził 12. punktów , a drugi 8. opisując wydarzenia z pierwszej kwarty ie możemy także nie wspomnieć o dobrzej grze Tomasza Celeja. Właśnie dzięki jego dobrej dyspozycji Znicz prowadził 24:19.

W drugiej kwarcie agresywniej pod koszem zaczął sobie poczynać Miszczuk, który pewnymi zagraniami powstrzymał dobrze dysponowanego Misia. Gra pozostałych zawodników był;a nadal wyrównana. W końcówce jednak Jarosławianie przyspieszyli i na długa przerwę schodzili z zaliczką 10.?oczek? 46:36.

Przedostatnia odsłona była przełomowym momentem w całym meczu. Miejscowi zdecydowali się na grę strefową i to dało bardzo dobre efekty w obronie, do tego stopnia, że goście z Rzeszowa nie potrafili przez dłuższy czas zdobyć punktów. Koszykarze Stanisława Gierczaka grali jak natchnieni, wygrywając tą kwartę 27:13 i prowadząc 73:49.

Czwarta część meczu znów rozpoczęła się po myśli gospodarzy, bowiem ?trójki? trafili Tomasz Fortuna i Michał Sikora. W kolejnych minutach oba trenerzy zdecydowali się zastąpić swoich podstawowych graczy koszykarzami z ławki rezerwowej. Od tego momentu gra wygladała bardzo chaotycznie i przez kilka minut żadnej ze stron nie udawało się zakończyć akcji zdobyczą punktowa. W końcówce jednak lepsi a zarazem skuteczniejsi okazali się gracze Grzegorza Wiśniowskiego, którzy zniwelowali 30. punktową przewagę Znicza do 22.??oczek?. Ostatecznie spotkanie derbowe zakończyło się wygrana aspirującej do awansu do ekstraklasy drużyny Znicza Jarosław 86:64.

Sokołów Znicz Jarosław - Resovia Millenium Rzeszów 86:64

(24:19, 22:17, 27:13, 13:15)

ZNICZ: Celej 30, Miszczuk 22, Fortuna 9, Przewrocki 8, Sikora 5, Miller i Szczotka po 4, Ecka 3, dryjanski 1 i Białas 0;

RESOVIA: Miś 23, Szpyrka 12, Szczytyński 8, Wójcik 5, Ucinek 5, Baran , Rynkiewicz i Dubiel po 3, Rusin 2, Malona 0, Młynarski 0, Cyganik 0;