38-0! Stelmet niepokonany we własnej hali w sezonie zasadniczym TBL!

W zaległym meczu 13. kolejki TBL Stelmet Zielona Góra łatwo uporał się z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski (84:63). Dla mistrzów Polski było to 38. z rzędu zwycięstwo w hali CRS!

Jacek Konsek

16-0 w tym sezonie, a ogólny już 38. zwycięstw z rzędu w hali CRS, w której Stelmet Zielona Góra jest niepokonany od... 11 czerwca 2014 roku! Fantastyczna passa ekipy trenera Filipovskiego nie była zagrożona w czwartkowy wieczór. Tak samo jak kilka dni temu w Kaliszu, BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski znów przegrał z mistrzem kraju.

Mimo, że spotkanie to nie miało już większego znaczenia zarówno dla Stelmetu, jak i Stali, obaj trenerzy desygnowali do gry najmocniejsze ustawienia. Co więcej, nawet gdy wynik był już rozstrzygnięty, Filipovski nie korzystał z młodzieży, dając im pograć dopiero w samej końcówce.

Wynik ustawiła już pierwsza kwarta, w której błysnął Przemysław Zamojski. Snajper Stelmetu w zaledwie kilka minut zdobył 11 punktów, trafiając wszystkie trzy rzuty za trzy punkty. "Zamoj" ostatecznie zgromadził 21 oczek, co jest jego najlepszym wynikiem w sezonie. Co ciekawe, jak do tej pory żaden z zawodników Stelmetu nie zdobył w bieżących rozgrywkach więcej niż 21 punktów.

W połowie drugiej kwarty zielonogórzanie prowadzili 34:20, trafiając sześć z 10 prób za trzy punkty - ten element był kluczowy w pierwszej połowie. W całym spotkaniu gospodarze 13-krotnie dziurawili kosz rywala próbami z dalekiego dystansu. Stal zupełnie odwrotnie - 1/16 w tym elemencie to wynik nie wymagający komentarza.

Alexis Wangmene próbował nieco zredukować deficyt na początku trzeciej kwarty, zdobywając osiem z pierwszych 10 punktów zespołu. Stelmet odpowiedział jednak serią punktów Zamojskiego.

Przewaga w ostatniej kwarcie przekroczyła nawet 20 punktów. W Stali zabrakło lidera - zawiódł Curtis Millage, który zdobył tylko cztery oczka. Widoczny był brak Christo Nikołowa, którego zabrakło w tym spotkaniu. Wspomniany Wangemene z 14 punktami okazał się najlepszym graczem gości.

Stelmet już wcześniej zapewnił sobie 1. miejsce po fazie zasadniczej TBL. Ostrowianie zakończą rozgrywki prawdopodobnie na 13. lokacie.

Stelmet BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 84:63 (22:12, 21:15, 23:21, 18:15)

Stelmet: Zamojski 21, Szewczyk 13, Hrycaniuk 11, Gruszecki 10, Bost 7, Ponitka 6, Koszarek 5, Djurisic 3, Moldoveanu 3, Borovnjak 3, Zywert 2, Trubacz 0.

Stal: Wangmene 14, Delaney 12, Ochońko 9, Zębski 8, Sroka 4, Żurawski 4, Millage 4, Niedźwiedzki 4, Kaczmarzyk 2, Suliński 2.

Czy Stelmet Zielona Góra wywalczy mistrzostwo Polski?