Wojciech Kamiński: Musimy się ruszać w ataku

Zdaniem trenera Rosy Radom, jego drużyna przegrała pierwszy półfinałowy mecz TBL z Anwilem Włocławek przede wszystkim przez zbyt statyczną postawę w pierwszej połowie. - Nie możemy tak grać, jeśli myślimy o wygraniu serii - mówi Wojciech Kamiński.

Piotr Dobrowolski

W pierwszym meczu półfinałowym Tauron Basket Ligi Rosa nie dała rady Anwilowi, przegrywając 58:64. Spotkanie było bardzo wyrównane i dostarczyło wielu emocji. Ku niezadowoleniu radomskiej publiczności, nie zakończyło się jednak szczęśliwie dla jej pupili.

- Był to taki mecz, jakiego się spodziewaliśmy, czyli twardy, ze zmienną obroną. Chyba za wolno chcieliśmy rozegrać pierwszą połowę i to był nasz problem. Musimy się ruszać, a w tym fragmencie często wyglądało to tak, że jeden zawodnik stał i kozłował piłkę. Nie możemy tak grać, jeżeli myślimy o zwycięstwie w tej serii. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach to się poprawi - Wojciech Kamiński podał główną przyczynę kiepskiej postawy podopiecznych w początkowych dwóch kwartach.

Przy zejściu do szatni gospodarze przegrywali 25:29. W trzeciej części zaprezentowali się już o wiele lepiej, co szybko znalazło odzwierciedlenie na tablicy wyników. - Na pewno naszym zawodnikom należą się słowa uznania, bo przegrywali piętnastoma punktami, ale odrobili straty i wyszli na prowadzenie - podkreślił szkoleniowiec.

Na kilkadziesiąt sekund przed końcową syreną miejscowi nieznacznie wygrywali. Nie potrafili jednak postawić kropki nad "i". - Przed meczem mówiłem, że zadecydują detale, i tak też było. Najpierw rzut Roberta Skibniewskiego na remis, a później David Jelinek na zwycięstwo - opiekun Rosy przypomniał kluczowe fragmenty.

Czeski snajper nie został więc wykluczony z gry, mimo iż w ostatniej odsłonie grał z czterema przewinieniami na koncie. - Drużyna Anwilu miała w czwartej kwarcie dwa faule. Próbowaliśmy atakować, ale David był chowany w obronie strefowej - zaznaczył Kamiński.