Jazzmani wygrywają po raz 14

14 zwycięstwo z rzędu odniosła minionej nocy Utah Jazz, która przed własną publicznością pokonała Atlantę Hawks. 21 punktów i 12 zbiórek na swoim koncie zapisał Carlos Boozer. Tymczasem Milwaukee Bucks po świetnym spotkaniu Michaela Redda (42 punkty) zwyciężyli we własnej hali Denver Nuggets.

Jacek Konsek

Zwycięstwo podopiecznym Jerry'ego Sloana nie przyszło łatwo, ponieważ Jastrzębie z Mikem Bibbym grają coraz lepiej. Jeszcze na 2 minuty przed końcem spotkania najlepszy wśród gości Josh Smith przeprowadził akcję 2+1, dzięki czemu goście zbliżyli się na 2 "oczka" - 88:90. Końcówka należała już jednak do gospodarzy - najpierw Boozer a chwilę później Mehmet Okur celnymi rzutami zapewnili kolejną wygraną ekipie z Salt Lake City. Dzięki tej wygranej Utah odskoczyła rywalom w Northwest Division i coraz realniejszy staje się ich awans do play off z pierwszego miejsca.

Niesamowity przebieg miało spotkanie w Milwaukee, gdzie miejscowe Kozły przegrywały już z Denver Nuggets różnicą 23 punktów! Druga połowa należała już zdecydowanie do zawodników trenera Krystkowiaka, którzy wygrali po raz drugi w ostatnich trzech spotkaniach. Warto dodać, że zwycięstwa te odnieśli z dużo wyżej notowanymi rywalami - Detroit i Denver. Fantastyczne zawody rozegrał Redd, którego 5 celnych rzutów osobistych ostatecznie przechyliło szalę na stronę gospodarzy. Nie sposób nie wspomnieć także o Mo Williamsie, który 20 ze swoich 26 punktów zdobył po przerwie. - Zwycięstwa z klasowymi drużynami - to zachęcające. W każdym meczu musimy wychodzić na parkiet z odpowiednim nastawianiem - powiedział Redd.

W San Antonio z ust kibiców nie schodzi wciąż jeden wyraz: Ginobili! Argentyński rzucający obrońca znajduje się w niesamowitej formie, w wyniku czego Ostrogi pokonują kolejnych rywali. Minionej nocy zwyciężyli w AT&T Center New Orleans Hornets a Manu zapisał na swoim koncie 33 punkty i 12 asyst (rekord kariery). - Manu jest jednym z najlepszych graczy w lidze. W moich oczach to właśnie on otrzyma nagrodę dla najlepszego zawodnika kończącego się miesiąca. Bez niego na pewno byśmy przegrali z 5-6 spotkań z rzędu - chwalił kolegę z zespołu Robert Horry. Szerszenie przegrywał już różnicą 17 punktów, lecz Chris Paul i koledzy zdołali odrobić wszystkie straty na 7 minut przed końcem. Wtedy jednak celne trójki Bowena i Ginobiliego pozbawiły gości jakichkolwiek złudzeń. Oba zespól legitymują się obecnie takim samym bilansem - 37-17.