ME U-20: Polacy wygrali i zagrają o 5. miejsce

Młodzi Polacy pokazali charakter i zdołali wygrać mecz z rywalami z Wielkiej Brytanii. W sobotę zdołali odrobić nawet 14 punktów straty by ostatecznie wygrać 78:74.

Krzysztof Kaczmarczyk
Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A / Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A

Sobotni mecz z Wielką Brytanią nie rozpoczął się dobrze dla podopiecznych Arkadiusza Miłoszewskiego. Rywale szybko objęli prowadzenie, a wszystko przez Pharroha Gordona.

Ten w pierwszej kwarcie nie pomylił się w rzutach z gry i miał już na swoim koncie 15 punktów. W drugiej ćwiartce przewaga wyspiarzy osiągnęła już nawet pułap 14 oczek, jednak Biało-Czerwoni rzucili się w pogoń.

Do remisu udało się doprowadzić w 26 minucie meczu, ale rywale zdołali "odbić piłeczkę" i na początku decydującej części meczu prowadzili nawet 65:61.

Po stronie Polaków wielką kwartę rozgrywał jednak Igor Wadowski. Ten zdobywał punkty tak po akcjach indywidualnych, jak i rzutach z dystansu i miał swój ogromny wkład w ostateczny triumf naszego zespołu.

W samej ostatniej ćwiartce Wadowski zdobył 9 ze swoich 16 punktów. Najskuteczniejszy wśród Polaków okazał się natomiast Dominik Olejniczak, który przypieczętował triumf.

W meczu o piąte miejsce Biało-Czerwoni zmierzą się z triumfatorem meczu Gruzja - Bośnia i Hercegowina.

Warto dodać, że reprezentanci Czarnogóry, którzy okazali się lepsi od Polaków w ćwierćfinale, wygrali swój półfinał z Chorwatami 90:74 pieczętując awans do Dywizji A.

Polska - Wielka Brytania 78:74 (22:28, 17:15, 19:18, 20:13)