ME U-16: niepokonane Polki awansowały do półfinału!

Cztery zwycięstwa Polek w fazie grupowej i pewna wygrana w ćwierćfinale mistrzostw Europy - tak przedstawia się bilans naszych młodych koszykarek. W piątek pokonały Irlandię, dzięki czemu zapewniły sobie awans do półfinału.

Krzysztof Kaczmarczyk
Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A / Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A

Spotkanie od pierwszych minut było bardzo wyrównane. Polki dopiero na początku drugiej kwarty zdołały wypracować sobie dwucyfrową przewagę, gdy objęły prowadzenie 31:20. Wszystko to dzięki udanym pierwszym minutom tej części gry i serii 12:2.

Irlandki jednak od tego czasu zaczęły pogoń za wynikiem. Swego dopięły na osiem minut przed końcem meczu, kiedy na tablicy wyników było 46:46.

Wtedy jednak przebudziły się Biało-Czerwone. Dwukrotnie zza łuku celnie przymierzyła Anna Makurat, a jej koleżanki znakomicie zawalczyły pod atakowaną tablicą. To właśnie zbiórka w ataku i skuteczna dobitka Liliany Banaszak na 50 sekund przed końcem okazały się kluczowe dla ostatecznej wygranej 60:53.

Najskuteczniejszą koszykarką w naszej reprezentacji okazała się Martyna Leszczyńska, na koncie której pojawiło się 15 punktów.

W sobotnim półfinałowym meczu rywalkami Biało-Czerwonych będą Holenderki, które w swoim ćwierćfinale rozgromiły koleżanki z Luksemburga 89:45.

Przypomnijmy, że awans do Dywizji A uzyskają trzy najlepsze reprezentacje turnieju w Oradei.

Polska - Irlandia 60:53 (15:14, 16:13, 15:15, 14:11)

Punkty dla Polski: Martyna Leszczyńska 15, Aleksandra Ziemborska 11, Anna Makurat 8, Natalia Popiół 8, Weronika Hipp 7, Liliana Banaszak 7 (10 zb), Olga Trzeciak 2, Aleksandra Wojtala 2, Anna Winkowska 0, Karina Gzinka 0, Zuzanna Kulińska 0, Aleksandra Iwaniuk 0.