Niezwykła inicjatywa. Koszykarze AZS-u zagrali... na wózkach

W piątek w Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się wyjątkowy mecz na wózkach inwalidzkich pomiędzy AZS Koszalin a Mustangiem Konin w ramach imprez towarzyszących 13. edycji Festiwalu Integracja Ty i Ja.

Karol Wasiek
Materiały prasowe

We wtorek rozpoczął się 13. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja. Jedną z głównych atrakcji imprez towarzyszących był mecz koszykarzy AZS-u Koszalin z Mustangiem Konin, czyli zespołem, który reprezentują niepełnosprawni zawodnicy poruszający się na co dzień na wózkach inwalidzkich.

Mecz rozpoczął się w piątek o godzinie 9:00. Był poprzedzany rozgrzewką z obu stron. Znacznie wcześniej wyszli na nią koszykarze AZS-u Koszalin, którzy potrzebowali trochę czasu, aby zapoznać się z techniką jazdy na wózku.

W drużynie koszalińskich Akademików swoje umiejętności zaprezentowali: Kenneth Manigault, Artur Pabianek, Jakub Zalewski, Igor Wadowski, Darrell Harris i Sławomir Sikora.

Spotkanie miało trwać 20 minut (dwie kwarty po dziesięć minut). Jednak po pierwszej połowie przewaga Mustanga Konin była na tyle wysoka (17:4), że organizatorzy postanowili wymieszać składy. Mecz wyrównał się i był zacięty do samego końca. Ostatecznie zarządzono dogrywkę, którą jedna z drużyn wygrała 20:18.

- To wyjątkowe spotkanie. Naprawdę jestem pod wrażeniem umiejętności zawodników Mustanga. Dla mnie było to na pewno nowe doświadczenie i cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tej imprezie. Zawodnikom grającym na wózkach należy się naprawdę wielki szacunek - powiedział Jakub Zalewski, koszykarz AZS-u Koszalin.