Rehabilitacja Polskiego Cukru Toruń

Polski Cukier Toruń zajął trzecie miejsce w XXI turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Słupska. W "małym finale" podopieczni Jacka Winnickiego pokonali gospodarzy - Energę Czarnych 83:77.

Karol Wasiek

Polski Cukier Toruń w sobotę doznał niespodziewanej porażki z AZS-em Koszalin (55:67). Torunianie, uważani za faworyta tej potyczki, mieli spore problemy ze zdobywaniem punktów. Nie pokazali się z najlepszej strony.

W niedzielę w starciu z Energą Czarnymi zobaczyliśmy zupełnie inne oblicze zespołu z Torunia. Gracze Winnickiego byli szybsi, agresywniejsi i co najważniejsze - skuteczniejsi. Już do przerwy mieli na swoim koncie 46 punktów.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta, którą torunianie wygrali różnicą dziesięciu punktów (25:15). W pewnym momencie goście z grodu Kopernika odskoczyli na 19 oczek przewagi i stało się niemal pewne, że Energa Czarni zajmą ostatnie miejsce w turnieju.

Co prawda w końcówce słupszczanie nieco przycisnęli torunian, ale nie zdołali odrobić strat. Polski Cukier wygrał 83:77.

Najlepszym strzelcem toruńskiego zespołu był Łukasz Wiśniewski, autor 21 punktów. 16 dołożył Bartosz Diduszko. Double-double uzyskał z kolei Krzysztof Sulima - 12 oczek i 10 zbiórek.

Energa Czarni Słupsk - Polski Cukier Toruń 77:83 (26:21, 17:25, 15:25, 19:12)

Energa Czarni: Blassingame 13, Kravish 12, Ginyard 12, Cesnauskis 8, Davis 8, Dąbrowski 7, Surmacz 6, Seweryn 6, Burrell 5,

Polski Cukier: Wiśniewski 21, Diduszko 16, Sulima 12, Perka 9, Skifić 8, Trotter 6, Śnieg 5, Sandul 4, Michalski 2