Francja: Walter Hodge ograł A.J. Slaughtera

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Asvel Lyon z Walterem Hodge w składzie okazał się lepszy od SIG Strasbourg, w którym występuje A.J. Slaughter. Mistrz ograł wicemistrza w II kolejce ligi francuskiej 84:76.

Dwóch byłych zawodników PLK (Walter Hodge, Erving Walker) i reprezentant Polski, A.J. Slaughter, wystąpili w spotkaniu SIG Strasbourg z Asvelem Lyon.

Najlepiej z tego grona wypadł Portorykańczyk, który zdobył dziewięć punktów i miał osiem asyst, co złożyło się na eval na poziomie 14. Były gracz Stelmetu BC mógł cieszyć się ze zwycięstwa, w przeciwieństwie do Walkera i Slaughtera.

Asvel Lyon pokonał na wyjeździe SIG Strasbourg 84:76. Decydująca o losach meczu okazała się czwarta kwarta, którą goście wygrali aż 24:15.

Ciekawostką jest fakt, że gospodarze prowadzili do przerwy różnicą 15 oczek. Nie potrafili jednak utrzymać przewagi i z końcowego triumfu cieszyli się obecni mistrzowie Francji.

W sobotę ze zwycięstwa cieszył się także Mathieu Wojciechowski. Jego Limoges CSP pokonał Sluc Nancy Basket 100:94. Polak zdobył cztery punkty.

W poniedziałek BCM Gravelines-Dunkerque z Aaronem Celem zagra na własnym parkiecie z Paris Levallois.

{"id":"","title":""}

(Źródło: TVP S.A.)