NBA preseason: Gortat oszczędzany przez trenera

Zaledwie dziewięć minut spędził na parkiecie Marcin Gortat w przegranym meczu z Sacramento Kings 119:124. Polak zdobył cztery punkty i miał tyle samo zbiórek.

Jacek Konsek
AFP

Trener Scott Brooks nie chciał ryzykować kolejnej kontuzji w swoim zespole. Ian Mahinmi nie będzie grał przez 4-6 tygodni, w związku z tym Marcin Gortat i Jason Smith są jedynymi prawdziwymi centrami w stołecznym zespole na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu zasadniczego. Mocno oszczędzany Gortat zagrał więc tylko dziewięć minut (2/3 z gry), zdobywając cztery punkty i cztery zbiórki. Brooks nie ma dużej rotacji pod koszem - kiedy Gortat odpoczywał na parkiecie ogrywali się mało doświadczeni jeszcze: Daniel Ochefu czy Johnny O'Bryant.

Wizards bardzo słabo zagrali w obronie - pozwolili Sacramento rzucić aż 124 punkty przy 60 proc. skuteczność. DeMarcus Cousins pod koszem robił co chciał, podobnie jak Darren Collison na obwodzie - obaj zapisali na swoich kontach po 22 punkty, grając na bardzo wysokiej skuteczności z gry.

Andrew Nicholson z 19 punktami okazał się najlepszym graczem Wizards. 14 oczek i 10 asyst zgromadził Trey Burke. Powracający do swojej uczelnianej hali John Wall dołożył 11 punktów i cztery asyst.

Czarodzieje przegrali trzy z pięciu meczów przedsezonowych, pokonując jedynie (dwukrotnie) słabiutką Philadelphię 76ers. Przed rozpoczęciem sezonu regularnego zagrają jeszcze z Cavaliers i Raptors.

Po dwóch dogrywkach przegrali Houston Rockets, którzy ponieśli pierwszą porażkę w obecnym preseasonie. Memphis Grizzlies okazali się lepsi, triumfując 134:125. Z kolei Golden State Warriors pokonali na wyjeździe Los Angeles Lakers. Klay Thompson zdobył 24 punkty, siedem mniej zapisał na swoim koncie Kevin Durant.