BM Slam Stal po raz pierwszy wygrała w Ostrowie

BM Slam Stal wygrała pierwszy mecz w Ostrowie Wielkopolskim w obecnym sezonie PLK. Podopieczni Emila Rajkovicia po świetnej pierwszej połowie pokonali MKS Dąbrowa Górnicza 70:60.

Jacek Konsek
Materiały prasowe / Jakub Janecki / bmslamstal.pl

To było najlepsze spotkanie drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego w tym sezonie. Szczególnie pierwsza połowa, która ustawiła mecz była popisem graczy Emila Rajkovicia - gospodarze grali w tym okresie agresywnie, skutecznie i świetnie w obronie. Wypracowana wówczas przewaga wystarczyła do odniesienia pierwszego triumfu we własnej hali.

Nie do zatrzymania dla MKS był w sobotę Aaron Johnson. Filigranowy rozgrywający grał do tej pory słabo lub średnio, częściej zawodząc niż pomagając swojemu zespołowi. Tym razem Amerykanin spisał się bardzo dobrze, notując 15 punktów i pięć asyst. 10 oczek z rzędu Johnson zdobył w drugiej kwarcie, a BM Slam Stal odskoczyła nawet na 19 oczek.

Po przerwie było nawet 51:29 dla miejscowych, a MKS zanotował czterominutowy okres bez zdobyczy punktowej. W końcu jednak dąbrowianie przełamali się, głównie za sprawą Jeremiaha Wilsona. Amerykanin niemalże w pojedynkę zaczął odrabiać straty, dodatkowo Stal popełniała stratę za stratą. Goście zredukowali deficyt, ale tego dnia brakowało wykończenia w ofensywie. Nie trafiał Pamuła, zabrakło też punktów Kowalenki czy Szymańskiego.

Stal popełniła aż 21 strat, lecz ostatecznie odniosła drugie zwycięstwo. Niezwykle istotne okazało się 11 celnych rzutów za trzy punkty. Pochwalić należy dwie nowe twarze w zespole z Ostrowa - Shawn King zdobył dziewięć punktów, 13 zbiórek i trzy asysty, z kolei Marc Carter dołożył siedem oczek. Obaj powinni stanowić o sile Stali, która ma chęć na dołączenie do ścisłej czołówki PLK.

Wspominany Wilson z 21 punktami był najlepszym graczem gości. Nikt poza nim w zespole MKS nie uzbierał dwucyfrowego wyniku punktowego. 60 oczek to drugi najgorszy wynik dąbrowian w tym sezonie - oczko mniej zanotowali pod koniec października, w przegranym meczu z Polskim Cukrem Toruń.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - MKS Dąbrowa Górnicza 70:60 (25:17, 21:12, 14:16, 10:15)

Stal: Aaron Johnson 15, Szymon Szewczyk 10, Shawn King 9, Tomasz Ochońko 8, Marc Carter 7, Porter Troupe 6, Łukasz Majewski 5, Robert Tomaszek 5, Kamil Chanas 3, Adam Kaczmarzyk 2.

MKS: Jeremiah Wilson 21, Kerron Johnson 9, Piotr Pamuła 7, Roderick Trice 7, Bartłomiej Wołoszyn 5, Witalij Kowalenko 4, Marcin Piechowicz 3, Przemysław Szymański 2, Jakub Parzeński 2, Kendall Gray 0.